Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni, ha nem tudok...

Mit tudok tenni, ha nem tudok a gondolataimtol aludni?

Figyelt kérdés
Pedig minden nap elfáradok fizikailag.
2017. okt. 12. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fél óra olvasás elég jól ki szokta pucolni a fejemet. Ha a problémáid nem hagynak aludni, akkor nagyon mást nem tudsz tenni, minthogy megoldod őket.
2017. okt. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szólj nekik, hogy halkabban legyenek.
2017. okt. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Nekem a megnyugtató zene vált be leginkább, bár durva helyzetben az is 1-2 óra, de mégis elalszom egyszer. Hangsúlyozottan altató zene, nem egyszerűen egy kellemes kis lágy. Más még nem vált be, az olvasás ébren tart, ha pedig elalszom egy filmen, majd átmegyek az ágyamba, azonnal sokkal éberebb vagyok, őrület.

Biztos vannak megnyugtató teák s effélék is. Vagy biomelatonin tabletta...

2017. okt. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csinálj légzőgyakorlatokat. Írd be a google-be, hogy teljes jóga légzés. Leginkább mantrát hallgatva érdemes csinálni, mint például Mirabai Ceiba Ong Namo-ja, de ha nem annyira a te műfajod, akkor csendben is teljesen jól megteszi a hatását. Kicsit elálmosodsz tőle, és ha jól csinálod, érezni fogod az egész testedben, hogy áramlik az oxigén, ellazul a tested. Mivel a légzésre fogsz koncentrálni, ezért a gondolataid is oda fognak terelődni, úgyhogy ezért jó ez a gyakorlat, ismételd, amíg nem hat.

Persze nem biztos, hogy nálad fog, annyit viszont mondhatok, hogy nekem beválik.

2017. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják de a legapróbb kis ledecske fénye nagyban gátolja az alvást, nem beszélve a tévé fénye és a zene is. Mivel az agyunk ugy fejlődött ki, hogy sötétben aludjunk és legrosszabb esetben egy tücsök ciripelést lehet hallani éjjel, ezért bármi ami nem természetes ébren tartja az agyat. Kapcsolj ki mindent ami egyáltalán fényt ad ki, Tv (a kis ledet is ami mutatja hogy áram alatt van) , hangfal stb... Normális esetben a gondolataid nem kellene zavarjanak az elalvásban, kivéve ha stresszt okozó problémáidon gondolkodsz.
2017. okt. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!