Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne antidepresszánst...

Érdemes lenne antidepresszánst szednem? Eddig nem engedtem feliratni, de néha nagyon rosszul vagyok.

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta folyton rámtör a rossz kedv a semmiből. Akkoriban ez napokig tartó rossz hangulat volt, mostanában inkább pár órára jön rám, de még most is elvétve előfordul hogy napokig elhúzódik.

Alapból melankólikus vagyok inkább, azonban egy ilyen rossz kedv nagyon ki tud csinálni: keserű, kinzó érzés van a mellkasomban, feszült vagyok, sírok és semmihez nincs kedvem. Van, hogy meg akarok halni nagyon.

Rendben van nagyjából az életem, néha vannak nehézségek, de ez a rossz hangulat nincs arányban a nehézségeimmel. Az tuti, hogy jól esne néha egy kis szeretet és törődés, de nem hiszem hogy ez az oka. Jártam szakemberhez, pontosabban egy elismert pszichoterapeutához, de semmit nem segített rajtam, csak szegényebb lettem 60 ezer forinttal :(

Edzek, sportolok, helyesen étkezem, odafigyelek az egészsegemre, nem tudom mi lehet a baj. Néha olyan szinten rosszul érzem magam. De nem akarok antidepresszánst szedni. Egyáltalán nem tudok boldog lenni, folyton pörög az agyam, de nem tudom mit tehetnék?


2017. okt. 14. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

"Eddig nem engedtem feliratni"


Azt meg, hogy?

2017. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszer a kellemetlen tüneteket csillapítja, a problémádat nem oldja meg, tehát mindenképpen csak időszakos megoldás lenne a gyógyszeres kezelés. Talán a szakember akinél voltál nem volt megfelelő, ha nem jöttetek rá közösen, hogy hol a probléma gyökere és nem azt próbáltátok korrigálni.
2017. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen fajta gyógyszerekre való rászokás nagyon kellemetlen hosszútávú következményekkel jár együtt. Inkább keress olyan hobbit, elfoglaltságot, ami értelmes, alkotó, örömet okozó tevékenység ill. élőlény gondozása, róla való gondoskodás, ami a gondozási ösztön kiélésével oldja a lappangó feszültséget.
2017. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!