Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre az esetre milyen nyugtató...

Erre az esetre milyen nyugtatót/gyógyszert érdemes feliratni?

Figyelt kérdés

Visszatérő kényszerbetegség, kényszercselekvés és kényszergondolat. Alapvető munkavégzésben gátol már 2 hete, lassabban haladok. Kényszeresen ellenőrzöm magam, nem bízok magamban, amikor látom,hogy sok idő elmegy vele, szorongok, szinte végig rosszul érzem magam. Pedig muszáj kényszeresen visszanézném a dolgokat és leellenőrizni, mikor látom hogy jó, egyszerűen nem hiszem el, hogy tényleg jó.

Bogarasan hangzik, de így igaz. Agyban nem tudok eldönteni, rossz így bemenni, így elkezdenék szedni valamit, hátha segít.

Vény nélkülit és vénnyel kaphatót is írhattok. Végső esetben szeretnék csak komolyabb nyugtatókat, Frontint vagy Xanaxot elkezdeni. Először valami vény nélküli kaphatót kizárólag erre nem tudnátok írni? Amitől mondjuk nem bekábulok és lassan kiüt, meg lefáraszt, mert figyelnem kell azért munka közben. Csak ami így lecsillapít, amitől jobban bíznék magamban, és jobban haladnék az ilyen kényszeres görcsös ellenőrzéssel kapcsolatban. Valami enyhébbel kezdeném.


2017. okt. 5. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából a vénynélkül kapható készítmények gyengék, a benzokra meg keményen rá lehet szokni. Én mindenféle gyógyszer nélkül gyógyúltam ki a kényszerbetegségből 4 év után. Szóval azért ez nem egy reménytelen helyzet. Vsak koncentrálj, hogy ne csináld a kényszeres dolgaidat. Idővel el fog tűnni az egész.
2017. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem megy sajnos, 2 hét után sem. És szépenlassan az állásomba is kerülhet. Nincs rá mellé 4 évem, mert konkrétan a munkavégzésben gátol, egyébként lesz*rnám, ha az élet más területén akarna jönni valami. De sajnos ennél van jelen. Ezért lenne picit sürgősebb a helyzet, és ezért szeretnék mindenképp valamit elkezdeni szedni, ami jó is, és másnak is használt, ilyen téren. Nem szétgyógyszerezni szeretném magam, meg kiütni, mint egy pánikbeteg, hogy lenyugszik oszt alszik. Az én esetemben nincs másfajta megoldás?
2017. okt. 5. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A kényszer a szorongás egyik fajtája. Csökkentsd sporttal, relaxálással, kreatív hobbikkal. És minden hasonló mentális problémán segít a figyelemelterelés, koncentrálás valami másra. Nekem 2 évig volt hasonló kényszerem, de részben emiatt elkezdtem dobolni. Annyira koncentrálni kell a kottára, hogy akkor sem tudnék másra figyelni, ha akarnék. Egyszerűen nem bír megbírkózni az agyam közben más információkkal. Dobolás közben egyszerűen elfelejtek kényszeresen gondolkodni. Engem meggyógyított, úgy, hogy észre sem vettem. Bármi más is jó, amire nagyon oda kell figyelni.
2017. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Idővel én is bízom benne, hogy az egész csökkenni fog. De egyelőre valamire szükségem van. Kipróbáltam egy valeriana vény nélkülit "jutás" cuccot, nem segített. Lefárasztott, elálmosodtam tőle, bekaptam 2-őt, méginkább álmos lettem, ásítgattam, de a problémámat nem csökkentette.

Kipróbáltam utána egy "cyclamen" ch abból a 200as szopogatós tablettát, az nem is álmosított el, meg is nem volt semmi haszna, konkrétan nem is nagyon éreztem változást. És ugyanúgy szorongtam a hibalehetőségek miatt, meg egyébként is stresszes voltam.


Egyébként az élet más területén sehol sem szorongok és sehol nem vagyok stresszes. Ez ebben a munkában kezdődött. Valaki tudna még írni valamit, ami mondjuk neki bevált?

2017. okt. 6. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Homeopátiás bogyótól ne is várj semmit, az konkrétan cukros víz jó drágán. Mondtam, hogy a vénynélküliek gyengék. Ezért vénynélküliek. Javaslom: sport, meditálás, zenehallgatás. Ha valamit minden áron beakarsz venni, javaslom a kratomot!
2017. okt. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alprazolam vagy klonazepam.
2017. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegségre antidepresszánsokat szoktak felírni, mert az a kényszereknél is beválik. Én is szedtem, szedem most is. Viszont ezek vény nélkül nem kaphatók, orvosnak kell felírnia őket.
2017. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
0,5-ös frontint szedek, 1 tabit reggel-délután-este. Egyelőre egyáltalán nem érzem a hatását. Még nyugodtabbnak sem érzem magam, néha szerintem amiatt vagyok álmos/bágyadt, kívánkozom az ágyba, de nem biztos hogy azért, csak szimplán fáradt vagyok. De magát a problémámat még nem segítette. Lehet hogy akkor nekem erősebb adag kell, vagy több tabletta? Eleve érdemes lenne bevennem egy helyett kettőt? Mert igazából nem is tudom mit kéne érezzek, a kényszereim ugyanúgy megvannak néha.
2017. okt. 28. 07:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajajj, a Frontin nem lesz jó. Az nyugtató, szorongásoldó, de a kényszerek olyan erős szorongással járnak, hogy önmagában az nem lesz elég. Ráadásul ha sokáig szeded, függőséget okoz: nem hat, beveszel többet. Egy idő után az sem hat, beveszel még többet. És így tovább, míg a végén már egy doboznyi sem lesz elég...

SSRI gyógyszer fog kelleni, ami antidepresszáns, nem okoz függőséget, viszont hatásos a kényszerek ellen is. Szakorvos írhatja fel. Keress fel minél előbb egyet, ne várd meg, míg rosszabbul leszel...

2017. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ahogy visszamegyek a háziorvosomhoz 4 napon belül, és elújságolom, hogy ez nem jött be, az lesz, hogy magától felírja az erősebb frontint...

Most mondjam neki, hogy mit olvastam az interneten? :D Valószínűleg legyint egyet, lesz*rja, és felírja a nyugtatót. Én is úgy érzem, hogy nem használ, el is álmosít. Pszichológushoz jártam fél évig, nem jött be. Pszichiáterhez most nem akarok megint külön elmenni és mindent elmesélni, ezért a háziorvosban bízom.

Háziorvosnak ezt hogy kéne előadni, vagy mit kéne csinálnom? Mert úgyis azt ír fel amit akar, főleg ami nem is az én problémámra vall ezekszerint...

Tanácstalan vagyok. :/

2017. okt. 29. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!