Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jelentéktelen kérdés?! Csak...

ZeToRr kérdése:

Jelentéktelen kérdés?! Csak egy kis véleményt szeretnék tőletek kérni.

Figyelt kérdés

Nem vagyok érzelgős típus, semmi sem hat meg az életben. (Ember élete forogna kockán, az sem törne le a lelkemből egy darabot). Tömegben lévő feloldódás nem rám vall. Tippekkel és segítséggel látom el korabeli társaimat, nem várok el tőlük cserébe semmit. Soha sem vagyok ideges mivel nagyon nagy az idegi tűréshatárom. Nem szoktam haragudni senkire sem, mindenkivel nagyon jól kijövök. Sportokban átlag felett szereplek, tanulásban sem vagyok a megvethető (Gimibe járok), közben pedig olyan érzésem van mintha lelkileg kiégtem volna. Barátnőm nem volt, nem is tervezem hogy legyen. Haveri körökben híres vagyok, antiszocság nem rám vall. Jogilag nem vagyok büntetett előéletű, még 1 cigarettát sem gyújtottam meg. De akkor miért vagyok megvetve? Igaz hogy nem zavar mivel minden nap más élményekben gazdagodom, mindig a legjobbat nézem az adott eseményekben. Nagyon kiforratlan személyiséggel rendelkező embereket látok mindenhol, és nagyon sokan sajnáltatják magukat mivel nagyon "sínylő" sorsuk volt annak ellenére hogy minden szart megkapnak.

Nekem kellene változnom, vagy jó vagyok így?

Köszönöm válaszotokat!



2017. okt. 15. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Megvetve? Megszólt valaki és ide jöttél igazolásért? (Kicsit provokatív, bocs.) Csak érdekelne, hogy miért is kérdezed tulajdonképpen.
2017. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó vagy így.
2017. okt. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyképű vagy, ez jön le a leírásból, gondolom ezt látják rajtad.
2017. okt. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az érzelgősség és a totális érzelmi semlegesség között is van átmenet. Elnagyoltnak hangzik, hogy még a halál sem hatna meg téged - voltál már olyan helyzetben, ahol nemcsak egy idegen, hanem egy szeretted élete volt veszélyben? Ha nem, akkor valószínűleg helytelenül állítod, hogy téged nem érdekel. Az emberek túlnyomó többségéből a halál igenis kivált valamiféle érzelmi reakciót. Engem taszít (férfi/nő esetén is), ha valaki ilyen érzelemmentesnek tetteti magát. Elvész belőle az, ami emberré teszi az embert.


Ha segítesz, de nem vársz el cserébe semmit, az hosszútávon szerintem nem jó. Kihasználnak előbb vagy utóbb. Egyensúlyt meg kell találni; ez alatt azt értem, nem feltétlen a másik egész karját kell vinni, ha felajánlja a kisujját.


Miért nem szeretnél barátnőt? Segítene pedig, az ember társas lény.


Azt is észrevettem, hogy magas lóról beszélsz. Milyen jogon állítod, hogy te különb vagy a többinél? Keserűen állsz azokhoz, akik az életük egyik kilátástalan szakaszát élik - miért kicsinyíted le a problémáikat? Ami neked semmiségnek tűnik, más szemszögéből nézve akár a világot is jelentheti.



Egy szó, mint száz: az a baj, hogy nehezen veszed észre a saját negatív tulajdonságaidat. Van min dolgoznod. Javaslom, hogy szállj magadba, mások ócsárolása helyett magadon javíts.

2017. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, javítok a 2. bekezdésen:

"Ez alatt természetesen nem azt értem, hogy feltétlenül vinni kell a másik karját, ha felajánlja a kisujját, hanem, hogy ne hagyd, hogy kihasználjanak."

2017. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az idősebb korosztály bizos elmosolyodik az írásodon a nosztalgikus élmény miatt.

Igen, minden kamasz azt gondolja, hogy ő más mint a többiek, ő különleges, már-már különc...

Sokat fogsz még változni akár akarod, akár nem!

2017. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon rosszul fejeztem itt ki magam, de az biztos hogy kotel idegeim vannak.

Csaladtagomat mely elet-halal kozott allt megmentettem. Igen, mentettem mar eletet. Igaz hogy nagyon nem kedvelem azt a szemelyt, de jogi alapon nem tehettem volna mast. Tudom hogy szemelyileg nagyon sokat fogok valtozni, es nagyon sok jo befolyassal rendelkezo szemellyel fogok meg talalkozni akik a hozzaallasomat es szemelyisegemet fogjak megformalni, de ha lehet ne nezzetek semmibe.

2017. nov. 5. 23:12
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat kesoi valaszomert.
2017. nov. 5. 23:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem allitanam azt hogy nagykepu vagyok, utolag is bocsanat a kesoi valaszomert.
2017. nov. 5. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!