Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szociális fóbiával rendelk...

Aki szociális fóbiával rendelkezik, az hogy jut el egyáltalán orvoshoz?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, az vagyok-e, de elég gyanús. Persze az is lehet, hogy csak nagy mértékben félénk vagyok, nem tudom. Kértem magamnak egy időpontot interneten, mert hátráltatom magam mindenben, nem vagyok képes bejárni órákra a félelmem miatt (dolgozni meg igen. Mondjuk ott egy összeszokott csapatban vagyok, nem utálnak és nem is csesznek le), és el is mentem, ültem ott egy darabig, már gyakorlatilag minden később érkezőt is magam elé engedtem, de egyszerűen nem tudtam szólni, vagy fogni magam, és bemenni. Nem név szerint szólítottak minket, hanem úgy, hogy ki vár xy dr úrra, én meg azt se tudtam, kire várok, szóval hatványozottan nehéz volt. Többször akartam szólni az asszisztens néninek, mikor kijött, hogy én is itt vagyok, de egyszerűen nem jött ki hang a torkomon. Aztán egy idő után már nagyon kényelmetlenül éreztem magam, és eljöttem.

Tudom, hogy idióta vagyok, lett volna lehetőségem segítséget kérni, de nem éltem vele. Egyszerűen nem ment. Most mit csináljak? Képtelen vagyok már tovább meglenni a bőrömben, nem bírom, hogy ekkora gyökér vagyok, meg akarok halni. És az a vicc, hogy amin mindenki sír, hogy hogy éljen meg a kis pénzéből, hogy dolgozzon jól, stb., az nekem mind megy, csak amit simán emberként kellene elintéznem, arra nem vagyok képes. Pedig nagyon szeretnék egy normális, boldog életet élni, és befejezni az egyetemet, és meg is lennének rá a képességeim, de amíg ilyen elcseszett vagyok, addig nem megy, mindent elrontok.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik bármiben magukra ismernek, azok hogyan jutottak el egyáltalán addig, hogy segítséget kérjenek?

Ja, és magánra nincs pénzem. Annyira nem keresek jól.


2017. okt. 16. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rendelkezel vele, az jó! Ha csak úgy van, az sokkal rosszabb!
2017. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól van, na :D Elég sokat kell írni a munkámban, szóval néha túl körülményesen fogalmazok.
2017. okt. 16. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég elájulni és elvisz a mentő. Tudni sem fogod.
2017. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra esetleg nem gondoltál hogy valaki akiben megbízol elkísér az orvoshoz,és még meg nem szokod a légkört addig veled megy,hát ha így kialakul egy kis biztonsági érzet.
2017. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem akartam ilyet kérni a barátaimtól, mindenkinek megvan a saját baja meg dolga, nem gondolom, hogy ott kellene ülni bárkinek is velem 1-2 órán keresztül, míg sorra nem kerülök, meg a büszkeségem is sérti, hogy olyan vagyok, mint egy óvodás, aki nem mer egyedül orvoshoz menni... De valószínűleg most ezt fogom tenni, nem igazán van választásom.

Elájulni sikerült már párszor, de soha nem vittek orvoshoz, fellocsoltak azt' kész :D

2017. okt. 16. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!