Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Utálom a buszutakat. Lehangolnak, és stresszessé tesznek, főleg, ha egyedül buszozom. Utána legalább 1 órát kéne sétálnom, hogy rendben legyek, de csak fél óra megoldható, hogy ne legyen gyanús a késés.


Szeretek beszélgetni, főleg nagyanyámmal meg a sulis barátokkal, viszont aki tetszik azzal nem tudok, pedig téma is lenne, de megszólalni se merek mellette, csak ilyen ,,kérsz rágót?" típusúakat meg, ha rajtam kívül van ott valaki.


Viszont van egy nagyobb fajta problémám, néha rájönnek ilyen-olyan rohamok.

pl. egyik reggel úgy mentem iskolába, hogy egész testemben remegtem mint a nyárfalevél, órán meg se mertem szólalni és a barátaimhoz se mertem beszélni, minden szótól szétment a fejem, így csak feküdtem csendben a padon meg rajzoltam, a tankönyvem nézegettem, hogy valamivel enyhítsem a szorongást.


De van ennél durvább is, itthon, amikor leszáll az este/délután 5 körül, teljesen megkergülök:

társaságra vágyom, ezért a családomhoz megyek beszélgetni, de megőrülök az emberi hangoktól, ezt meg is mondom, felküldenek a szobámba, ott úgy érzem, túl kicsi a hely, ha kinyitom az ajtót az se jó, mert akkor meg nyílt lesz a tér és én félek a nyílt terektől. Rossz a levegő, szédülni is kezdek, kihajolok az ablakon, hogy szívjak egy kis friss levegőt, de a főút mellett lakom, így az állandó kocsizaj megőrjít(amúgy csukott ablaknál is hallom őket, csak így még rosszabb) és sírni akarnék, de a könnycsatornái elzáródnak.


Továbbá a nap bármely szakaszában rosszul vagyok a következőktől:

ajtónyikorgás, krétacsikorgás, hirtelen puffanások, dörrenések, ajtónyitások, csukások(amennyiben hangosak vagy nem előzi meg őket kopogás), hangos nevetés, sikoly, affektálás, túl mély hangon beszélés(ez főleg öcsémnél fordul elő), kiabálás(akárkinél, egy idegen cigány asszonynál is például)


+ Elég gyakran rám jön, hogy alkoholt innom, cigiznem meg néha, hogy magamat vagdosnom(nem öngyilkossági, csak fájdalom okozási/elnyomási szándékból)kéne.


Szóval elég összetett, de valakivel volt már ilyen, tudja, mi ez pontosan?



2017. okt. 16. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Komoly probléma, az biztos. Én ilyet még nem is hallottam, de nagyon rosszul hangzik... Menj szerintem ezzel szakemberhez.
2017. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pontosan tudom, hogy mi ez, mert nekem is volt. A köznyelv generalizált szorongásnak hívja, ami igaz is, de valójában gyenge az agyadban a GABA-rendszer. Röviden érzékeny vagy a zajokra, bizonyos mozgásokra, szűkebb terekre, és hasonló dolgokra. Nálam ez nyugtató elvonás után jött elő, és csak nagyon lassan csökkent. Nekem csak a nyugalom, csend, múló idő segített. Rövid ideig szedve segíthetnek nyugtatók, antidepresszánsok, mert tompítják ezt a fajta érzékenységet. De nagyon észnél kell lenni, mert pár hónap alatt függőséget okoznak, és az elvonás az eredeti probléma felerősödése. mindenképpen szakemberrel kell ezt megbeszélni.
2017. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mizofónia, nekem is van.
2017. okt. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!