Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy változtassak ezen? És mi...

Hogy változtassak ezen? És mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kéne csinálnom...januárban tűz ütött ki nagynénémék házában,és sajnos ő már nem jutott ki,meghalt.azóta mindenben csak a rosszat látom,nem tudok boldog lenni,július-augusztus környékén kicsit jobbnak tűntek a dolgok,de akkor viszont 2ismerősömet vesztettem el,mindez egy héten volt,mindketten öngyilkosok lettek.Minden este sírok,mindenért magamat okolom hogy,az én hibám minden.Semmihez sincsen kedvem,ami eddig lekötött már az sem tud,nincs semmilyen célom.Mindig gyötörnek a negatív gondolatok,hogy semmit se érek,nincs miért élnem.Iskolában is kiközösítenek,csak 1-2ember van akivel eltudok beszélgetni,nagynehezen,de akkoris szinte csak 1-2szavas válaszokat adok neki,mert félek hogy mire hogy reagálna,ha beszélnem kell egyből bepánikolok.Szinte lehetetlen iskolában akár egy tanárral beszélnem,vagy éppen egy osztálytársammal,ha beszélgést kezdeményezne, egy egyszerű beszélgetést lebonyolítanom.Ha nem tudom előre hogy találkoznom kell valakivel,akár egy rokonnal,vagy egy ismerőssel,akkor pánikolok egyből...Olyankor egyből menekülnék.Már 3hónapja,kb alig eszek valamit,és meg is látszik rajtam...10kilót fogytam,és nem már nem tudok változtatni,csak fogyok-fogyok és fogyok,gondolom a sok stressz miatt..Ha egy társaságban vagyok,szorongok,és imádkozok hogy hadd szabaduljak már onnan,és hadd zárkózzak be,hogy egyedül lehessek.

2017. szept. 30. 22:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy ha egy társaságban mondjuk beszólnak,vagy olyat mondanak ami nekem nagyon nem tetszik,akkor elkezdek remegni,és sírni,és nem tudom abbahagyni,akkor szinte törni-zúzni tudnék...
2017. szept. 30. 22:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Az olyan társaságot ahol ilyen ártalom érhet, lehet jobb elkerülnöd a következő hetekben, hónapokban. Viszont egy közelebbi, barátságos társaság nem ártana. Vagy legalább 1-1 baráti találkozó. Ennél jobban már ne szigetelődj el, ne szakadj ki a társadalomból.

Felkereshetnél egy pszichológust ezekkel a dolgokkal, illetve egy gyászfeldolgozó csoport sem ártana.

Mindenért magadat okolod, de volt egyáltalán közöd a tűz kialakulásához?

Volt valami amit még megtehettél volna, hogy mentsd a menthetőt?

A 2 ismerősöd tettéért nem hinném, hogy felelsz. Az ilyet úgy tervezi el és viszi véghez az illető, hogy más ne tudjon beleavatkozni (ha tényleg ez a célja és nem csak hangoztatni akarja, mint segélykiáltást).

Tisztázd magadban, hogy nem Te vagy a felelős a halálukért. Ettől még ugyan úgy hiányozni fognak, nem szereted őket kevésbé, még csak nem is vagy tiszteletlen. Neked nem kell megszakadnod és viselned az ő sorsukat.

2017. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!