Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom? Elhanyagolom magam

Mi bajom? Elhanyagolom magam

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom magam miatt, mert azt hiszem, ennek nem így kéne lennie.

Nem eszem rendesen, nem főzök, mert lusta vagyok hozzá, inkább készételeket veszek vagy rendelek pizzát. Nem alszom rendesen, nem fekszem le este időben, nem érdekel, hogy holnap fáradt leszek. Utána meg alig bírok reggel felkelni, gyakran kések is. Előfordul, hogy zsírtól csöpögő hajjal megyek be dolgozni. Aztán a munkában sem erőltetem meg magam, nem figyelek oda, más dolgok járnak a fejemben, amik jobban érdekelnek. Már rég nem takarítottam. Lusta vagyok, meg nem is érdekel, túl macerás, és úgy érzem, kár a befektetett energiáért. Helyette netezem egész nap. A lábamat már 100 éve nem szőrtelenítettem. Borzasztó ezeket így leírni, korábban igényes voltam, adtam magamra, a rendre, a tisztaságra. Most meg egy igénytelen sz@r vagyok... Undorító!

Asperger-szindrómám van, amit csak felnőttkoromban állapítottak meg, és sokat gondolkozom azon, mennyire megnehezítette ez a gyerekkoromat. Ez jár a fejemben egész nap.

Mi van velem?

Tudom, hogy ha elhanyagoljuk magunkat, az a depresszió egyik tünete lehet, de nem érzem magam depressziósnak, inkább olyan se nem jó, se nem rossz állapotban vagyok. Egyébként 2 éve szedek antidepresszánst, kb. 3 hete megfeleztük az adagomat, mert már "jól" vagyok, elkezdhetjük csökkenteni. Nem szeretném, ha visszaállítanák a régi adagomat. Ja, orvoshoz sem kértem még új időpontot, mert még ez sem bír eléggé érdekelni...



2017. okt. 20. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem depressziós vagy. De ha nem érzed magad annak, akkor miért szedsz antidepresszáns gyógyszereket? Első körben ezeket el lehetne hagyni, és helyette sportolni, fejlődni.
2017. okt. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első, nagyon nem lesz jó ennyi időt után csak úgy elhagyni azokat a gyógyszereket.

Kérdező, ha összefügg a 3 hete történő gyógyszerfelezéssel, akkor bizony az a baj. Tipikus depressziós tüneteid vannak, emellett ez a fajta tagadás mentális problémára utal.

Mindenképpen menj vissza az orvoshoz és beszélj neki erről. Sajnos kelleni fog a régi adag, ezzel ne játssz, mert innen csak lefelé visz az út.

2017. okt. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd ezt el szépen az orvosnak, mert ide ő kell. Talán korai volt még lefelezni az adagot, talán más fajta gyógyszer kellene.
2017. okt. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nagyon le leszek pontozva - mint mindig, mikor ebben a temaban hozzaszolok- de hidd el a gyogyszer nem megodas. Naprol napra kevesebb az energiad, es ezt csak egy modon tudod vissza nyerni. Mozgassal. Ezeken a problemakon csak kizarolag te fogsz tudni segiteni. Egyebkent az egesz napos szamitogepezes nagyon ellustit. Ezt bizony magamon is eszre vettem, hogy hasonlo dolgok kezdenek velem tortenni, ha egesz nap ott ulok mint veled, pedig nekem nincs sem depressziom, sem aspergerem.

Tehat onuralom es akaratero a kulcs. Oszd be a napodat jol. Szabd meg hany oraig akarsz a gep elott ulni, utana egy orat takaritasz, azutan egy orat setalsz kint. Miden nap zuhanyozz le, es pl harom naponta ha torik ha szakad mosd meg a hajad. Hajmosas alkalmaval szortelenits is.

Muszaj valahogy igy betablaznod magad, mert innen csak lefele vezet az ut.

Es hidd el, minel kevesebett mozogsz, vagy teszel magad korul, masnap meg annal is faradtabb es lustabb leszel. Mert az eletenergia forditva mukodik. Ha mozogsz, sportolsz, ertelmes tevekenysegeket vegzel, akkor novekszik. Ha csak lustalkodsz egesz nap, akkor csokken.

2017. okt. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem bejössz, írsz?:)
2017. okt. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

73%-os, ember, a második vagyok. Alapjáraton jó, amit írsz, szóval lepontozni nem foglak, de ismeretlennek interneten NEM ÍRJUK, HOGY TEGYE LE A GYÓGYSZERT.

Vannak olyan betegségek, amik gyógyszer nélkül is elfutnak. Én is bipoláris vagyok, én is visszautasítottam a kezelést, én is edzek. Annyira jó, hogy a mindennapokban el tudom látni magam, de dolgozni már nem tudok mellette, annyi pluszt nem ad, hogy azt a stresszt is el bírjam viselni, egy héten belül leromlik az állapotom. Emberek így veszthetnek el munkahelyeket... de ez csak a kisebbik baj.

Sosem tudhatod, hogy ki ül a gép másik oldalán. Soha. Van olyan skizofréniás ismerősöm, akinek semmi betegségtudata nincs, ő is csak annyit írna, hogy valami kis hangulatfokozót szedetnek vele, nem is kell neki, elvan nélküle. Minden nap felügyelet mellett tömik a nyugdíjas szülei bele a gyógyszert, mert egyetlen egyszer fordult elő, hogy két napig nem szedte be és a nagykéssel kergette őket végig a házon, lekötözve vitték el.

SOHA nem ajánlgatjuk ismeretlennek, hogy ne vegye be a gyógyszereit, akkor sem, ha látszólag kutya baja.

Ha holnap benne lesz a hírekben, hogy lemészárolt 5 embert, még csak nem is tudnád, hogy te vagy a hibás élnéd tovább az életed boldogan, hogy ma is segítettél egy bajba jutott embertársadnak.

Lehet ajánlani a sportot, de a gyógyszert leállíttani nem, mert akinek komoly mentális problémája van, de betegségtudata nincs, az boldogan fogja megfogadni a tanácsod.

Ha nincs nagy baj és segít a sport, az orvosok maguktól fogják leállítani a gyógyszerezést, látod, kérdezőnél is megpróbálták csökkenteni az adagot.


Kérdező, ne vedd magadra, nyilván nem azt mondom, hogy közveszélyes őrült vagy, csak kikívánkozott a téma kapcsán :)

2017. okt. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáteszem, ha ebből nem jött volna le, én is a gyógyszer ellen vagyok, de van, aki sajnos anélkül a szó legszorosabb értelmében közveszélyes.

Ezek szerint te még nem voltál skizofrén mellett, amikor bekattan. Én igen. Hidd el, nem szeretnél ott lenni. Szóval csak óvatosan, komolyan mondom, idegeneknek soha de soha ne ajánlgasd, hogy tegye le a gyógyszert, amíg nem vagy benne biztos, hogy tényleg csak depresszióra szedetik vele és nem valami komolyabbra. A legtöbbje nem fogja bevallani.

Anyám 30 éve szedi a gyógyszereket, még le is van százalékolva, de életemben nem tudtam kiszedni belőle, hogy tulajdonképp mi baja is van, mert szerinte csak sima pánikrohamok. Hát hogy a jó fenébe ne, arra kap négyféle bogyót, meg teljes rokkantnyugdíjat :D

2017. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértéseteket, és azt, hogy senkitől nem kaptam semmi bántót!

Ma borzalmasan érzem magam. Megint hajmosás nélkül mentem be dolgozni, reggel akartam hajat mosni, de nem bírtam felkelni, így ez elmaradt. Már megint...

Felhívtam az orvost, kedden megyek hozzá. Csak azt nem tudom, hogyan számoljak be neki egy ennyire undorító problémáról...

Tönkre vagyok menve teljesen.

2017. okt. 20. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, kérdező, mintha magamat olvastam volna a soraidban. A takarítást részt kivéve, mert azt szívesen megcsinálom, de a többi dettó ugyanez nálam is. :(
2017. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6-os valaszolo

#4 vagyok

Egyetertek veled a gyogyszerszedessel kapcsolatban, ha skizofreniarol vagy valami mas agresszivitasrol szolo elmebetegsegrol, vagy egyeb szelsoseges hangulat ingadozasrol van szo. Persze hogy ott muszaj szednie a gyogyszert es soha nem tanacsolnek egy skizofreniasnak ilyet, vagy egy duhongo orultnek.

A kerdezo semmi ilyenrol nem ir, hanem depressziorol, es onhanyagolasrol, es en abbol az informaciobol indulok ki, amit a kerdezo magarol megad. Ha o magarol rossz infot ad meg, es en nem az idetartozo tanacsot adom, az miert lenne az en felelossegem? Ha a kerdezo kozveszelyes, akkor a gyamja dolga gondoskodni arrol hogy felugyelje mit is csinal interneten.

Depressziorol es onhanyagolasrol pedig nekem is van tapasztalatom, mert en is voltam antidepresszanssal kezelve (mar nagyon reg), es mit mondjak csak meg rosszabbul lettem hosszutavon.

Nem tudom tudjatok-e, hogy a 21.szazad vezeto betegsege a depresszio lesz? Utana lehet nezni. Es sajnos ennek a legfobb oka az egesz napos netezes, bent ules, kimozdulni nem akaras, mozgas hiany.

Nem akarok szelsosegekbe menni, tudom hogy vannak helyzetek amikor kell a gyogyszer. De ha az ossztarsadalmat nezed, soha a vilagtortenelem folyaman nem volt ennyi magat vagdoso, gyogyszereken elo, depresszios fiatal. Ennek csak van oka...Es mindenkinel a gyogyszer a megoldas?

2017. okt. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!