Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy van valamilyen...

Lehet, hogy van valamilyen evészavarom?

Figyelt kérdés

Borderline személyiségzavarom van, 17 éves fiú vagyok.


Az elmúlt 1-2 évben kezdődött ez az evéses dolog, de csak pár hónapja vált súlyossá és még mindig egyre csak durvul.

Egyszerűen már nem szeretek enni... Unalmas, fárasztó, felesleges és túl sok munkával jár. Elkezdtem nagyon válogatós lenni. Többnyire teljesen indokolatlanul választom ki, hogy éppen mit eszek meg és mit nem.. Nincsenek stabil pontok, az egyetlen biztos dolog a hús mellőzése. Nagyon sokszor az étel, az evés gondolata undorítónak tűnik. Sőt ha valami olyat KELL megennem, amihez éppen nincs kedvem, akkor hányingerem lesz tőle.

Emberek között semmit nem merek enni. A kövér embereket undorítónak találom, normális testsúlyú lány már meg sem tud tetszeni, csak átlag alatti. És elborzaszt a gondolat, hogy én esetleg egyszer elhízzak. Ettől függetlenül mindig azzal nyugtatom magam, hogy nincs testkép-zavarom. Tehát én nagyon is tudom, hogy vékony vagyok és őszintén megmondva ha választhatnék, akkor meghíznék a normális szintig. Genetika miatt viszont akármennyit ennék, nem tudnék meghízni, szóval tökmindegy...


Elkezdtem rászokni a cukorkákra és az energiaitalokra. Ha nem eszek semmit, csak egy cukrot, akkor is tök jól elvagyok egész nap.


Napi étkezésre példa, hogy mostanában már egész héten, sulinapokon egy tál gabonapelyhet és egy szendvicset eszek egész nap.


Néha tök jó érzés éhezni, igazából semmi gondom nem lenne ezzel az egész dologgal, ha egy 16 éves lány lennék. Viszont majdnem 18 éves fiúként iszonyatosan szánalmasnak érzem magam emiatt.


2017. okt. 29. 05:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez evészavar lesz.

Történt valami egy-két évvel ezelőtt, ami ezt kiváltotta?

2017. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!