Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben kérhetek véleményeket?

Ebben kérhetek véleményeket?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy 5 éve járok egy pszichiáterhez. Nagyon sokféleképpen próbáltuk a gyógyszerbeállitást, de jelenleg ötfélét kellene szednem, amiből egyet nem tudok mert rosszul lennék tőle. Úgy érzem a jelenlegi orvosom nem tudja kezelni ezt a dolgot, ezért ma felhívtam egy másik pszichiátert, kértem tőle időpontot, mert úgy reménykedek hogy más orvos egy jobb terápiát be tud állitani amitől jól fogom magam érezni és nem kellene ötfajtát szedni. Csak egy kicsit rossz érzés öt év után valakit otthagyni , és azt sem tudom hogy adjam ezt elő neki? Azt nem mondhatom hogy nem jó a terápia!

Ebben kérnék szépen ötleteket


26/F


2017. okt. 31. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Először próbáld ki a másikat,és semmi estere se hagyd úgy ott,hogy a másikat még ki sem próbáltad,mert lehet hogy 100x rosszabb. Lelkiismeret furdalásod meg semmi esetre sem legyen. Hiszen ha rossz a fogorvosod,és kihúzza a fogad ok nélkül őt is otthagyod,és nem finomkodsz. Sok sikert,és jobbulást. :D
2017. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak kérdezni az előző kezelőorvosodról. Elmondod mit szedsz, mit nem és miért. Ennyi
2017. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a problémád?
2017. okt. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ilyen kényszeres vagy pszichotikus félelmeim vannak hogy pl tudtomon kívül nem bántottam e valakit, ezeket ellenőrzöm, illetve nagy mértékű szorongás testi tünetekkel
2017. okt. 31. 15:18
 5/8 RoseTyler ***** válasza:

Ennyi gyógyszert ilyen fiatalon?! Gyógyszermentes egyéb terápia nem létezik rá? Miért nem pszichológushoz jársz inkább?


Amúgy miért ne hagyhatnád ott az eddigi pszichiátered? Azt is nyugodtan megmondhatod neki, ha nem vagy elégedett azzal a terápiával, amivel próbálkoztatok. Ő se mindenható, és te se vagy hozzákötve.

2017. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem "pszichotikus", ezek kényszergondolatok. OCD.

Ha tényleg ennyi a problémád, akkor semmilyen gyógyszerre nem lenne szükséged leginkább.

Tapasztalatból beszélek, ugyanis volt ilyen problémám nekem is, azóta pedig szakmabeli lettem még ráadásul.

2017. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az volt a baj hogy nem nagyon tudta azt megállapitani hogy ez kényszeres gondolat -e vagy pszichotikus-e. Azt mondta hogy mivel szedek antidepresszánst, és ilyen gondolataim vannak mellette akkor az pszichotikus. Írt rá antipszichotikumot de azt meg nem bírom szedni annyira letompit fizikailag, és nincs erőm semmihez. Mióta nem vettem be legalább fizikailag jól vagyok
2017. okt. 31. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is szorongással, kényszercselekvéssel kezelt a pszichológus. 6 hét alatt meggyógyultam, gyógyszer nélkül.
2017. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!