Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetek véleményeket, ötleteket?

Kérhetek véleményeket, ötleteket?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. A problémám következő. Én is, mint nagyon sok ember, nagyon sok butaságot, hülyeséget csináltam régebben...például beléptem a nagynéném email fiókjába és megnéztem a leveleit. ez kb 2,5-3 éve volt már, azóta ez nem fordult elő. A lényeg hogy voltak dolgaim s most ahogy már komolyabb vagyok, nagyon nehéz lett, bár megfogadtam hogy a jó úton fogok járni, nagyon nehéz a bűntudattal együtt élni. Nagyon kellemetlen. Vissza már nem tudom csinálni a dolgokat. És még hülye gondolatok is jönnek, hogy nehogy következménye legyen az évekkel ezelőtti hülyeségekért, amit még meggondolatlan gyerekként csináltam.nem tudom mit csináljak, néha semmi miatt sem aggódok, utána meg mindig jön valami. Ez már egy ideje így megy és nagyon szörnyű. Szándékosan sosem akartam ártani senkinek, csak meggondolatlan voltam. Kérnék szépen ötleteket, véleményeket hogy mit lehet ilyenkor tenni. A kötekedők kiméljenek meg légyszi, de a válaszokat előre is megköszönöm mindenkinek.
2010. nov. 9. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A múlt az a múlt. A jelen az a jelen. A régi hibáidat nem tudod visszacsinálni, legfeljebb kijavítani. Én ezzel vígasztaltam magam, ha valamit megbántam :)
2010. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hogy hogyan azt nem tudom, de a legjobb lenne a lelkednek, ha elmondanád neki, hogy mit csináltál, és persze hangsúlyoznád, hogy azért mondod el, mert bűntudatod van miatta. Biztosan megbocsátana, ha lelkiismeret-furdalásod van miatta. Legalábbis én megbocsátanék, ha valaki megbánásból, és mert szégyenli magát, mondja el.
2010. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy nem nagyon vagyunk beszélő-viszonyban, az egész család nem valami összetartó, meg amúgy is nagyon ideges természetű
2010. nov. 9. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Annyi a problémád, hogy lelkiismeret-furdalásod van. Oka: rendezetlen "bűnök", rossz dolgok, amiket tettél. Ha rendezed, azaz bevallod és bocsánatot kérsz, elmúlik. Bátorítalak, ne félj! Nagyon megéri ezt meglépni. Hidd el, hogy meg fog bocsátani, te pedig sokkal jobban érzed majd magad. Nem lesz semmi baj! Beszélj vele!
2010. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most látom csak, hogy mit írtál, hogy nem vagy beszélő viszonyban. Én mégiscsak megpróbálnám megszólítani, amikor jobb passzban van az illető, és valahogy előadni, hogy valamit el akarsz mondani, valami nyomja szívedet, ilyesmi. Akárhogy is reagál, te mindenhogy felszabadulsz a súly alól. Egyébként meg lehet, hogy meg fogsz lepődni, ha kiderül, hogy nem is olyan gázos természetű a nagynénéd, mint amilyennek gondoltad. Ne félj!
2010. nov. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sajna, még 15 évesen egy olyan dolgot is elkövettem, hogy több ember nevében betörést jelentettem a rendőrségen, és ki is mentek néhány alkalommal..de akkor még anyukám is ott volt mellettem, és tudott a dolgokról..és azt mondta, nyugodtan csináljam...én meg úgy voltam vele ha egy felnőtt nem mondja hogy nem, akkor nem lehet baj..már több mint 4 éve volt, azóta természetesen ilyet soha nem csináltam..csak most néhány hónapja jött elő a lelkifurdalás, olyan bűn miatt amit még gyerekként követtem el. Néha nagyon nehéz.
2010. nov. 10. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát... akkor Istentől kérj bocsánatot. Nekem bejött.
2011. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!