Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt alakul ki...

Mennyi idő alatt alakul ki depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Körülbelül egy hete szakitottunk baratommal, majdnem minden nap sírok, de Vannak olyan pillanataim is, amikor lekotom magamat valamivel, mondjuk sorozattal, vagy akarmivel akkor igy jobb kedvem. Barataim nincsenek, akikkel csavaroghatnek. Sajnos szomorúak a napjaim, alig eszek, beteg is vagyok, stresszelek... Olyan dolgok jarnak a fejemben... Nem szeretnek depressziós lenni ugyhogy ezert kerdezem, hogy mennyi idő alatt alakul ki?

4eves kapcsolatrol van szó

20/l



2017. nov. 1. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Ez egyelőre még nem depresszió, "csak" szerelmi bánat. Nehéz lesz, de próbálj meg régi ismerősöket felkeresni, velük találkozót megbeszélni, programokat szervezni. A barátod előtti időszakban csak volt valakid, barátnőd, unokatestvéred, osztálytársad, keresd az ő társaságukat. A kapcsolat megszünését pedig érzelmileg fel kell dolgozni. Ez 1-2 hónapig is eltarthat. A depresszió kialakulásához pedig több hónap kell. A lényeg, hogy valakivel beszélj az érzéseidről. A szüleiddel nem tudsz beszélni róla?

2017. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj a szabadba, sétálj, fuss. És máris megoldódik a dolog. A bánat ugyan nem fog egyik napról a másikra elmúlni, de nem leszel depis.
2017. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én úgy tudom a tartósan, minimum 2-3 hétig fennálló levert hangulat esetén beszélhetünk depresszióról, persze az hogy valaki szomorú az még nem jelenti, hogy depressziós. Megjelenik még étvágytalanság, (sok esetben indokolatlan) bűntudat, értéktelenség érzés, apátia (mindennel kapcsolatban közöny, semmi sem érdekli az embert, nem tud örülni a jónak sem), és sok esetben sajnos halállal kapcsolatos gondolatok. Nem vagyok szakember, de így egy hétnyi lehangoltság után szerintem még nem nevezhetjük az állapotod klinikai értelemben depressziónak, inkább gyászolod a volt kapcsolatod. Viszont úgy gondolom, ha ez 1-2 hónapnál tovább tart, akkor érdemes szakemberhez fordulni. Akkor sem biztos, hogy depresszió, de érdemes lehet segítséget kérni, ha nem megy egyedül a feldolgozás. Én épp ilyen helyzetben vagyok. 2 hónapja mondta ki a feleségem, itt a vége fuss el véle... Még januárig vele, és a 2 fiunkkal lakok, anyagi okokból, és mert szerettem volna még egy közös karácsonyt a gyerekekkel. A feleségem gyorsan túllépett a dolgon (persze hiszen ő mondta ki a végszót), ő már ismerkedik, randizgat. Én pedig csak vergődök. Azt hittem amikor szakított, hogy pár hónap múlva már jobb lesz, de inkább egyre rosszabb, még így 2 hónap után is. Ezért kértem, és kaptam egy időpontot hétfőre, orvoshoz.
2017. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!