Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki a depresszió?

Mitől alakul ki a depresszió?

Figyelt kérdés

Életesemény váltja ki, hajlam, vagy anyagcserezavar?


Én most vagyok túl egy eléggé elhúzódó depresszión, gyógyszert is szedtem rá, most már jobb.

Igaz volt oka, mert a családommal nagyon rossz a kapcsolatom, de mindig is az volt, akkor miért most jött ki?


Most sokalltam be, vagy felborult valami egyensúly az agyamban?


Nem értem magamat, eddig se volt jobb a családom, miért 25 évesen lettem depressziós ettől?


Anyagcserezavar volt?



2012. dec. 5. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Anyagcserezavar?
2012. dec. 5. 09:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a hajlam öröklődik, és anyagcserezavart okoz, ez váltja ki a depresszió egyik fajtáját. De létezik tisztán lelki eredetű is, amit trauma okozhat/felerősíthet.


Ha gyógyszert is felirtak (bár nem tudom, milyet), akkor lehet, hogy az első eset.


Keress rá guglival a gyógyszered nevére, vagy akár a kis papírján is rajta lehet, hogy milyen betegségre kell szedni.

2012. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
...Gyorsan hozzáteszem, hogy az anyagcserezavar okozta depressziót is nagyon felerősíti, ha valaki elhagyja magát, és nem is akar kigyógyulni/változtatni.
2012. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


"Gyorsan hozzáteszem, hogy az anyagcserezavar okozta depressziót is nagyon felerősíti, ha valaki elhagyja magát, és nem is akar kigyógyulni/változtatni."


Én pont, hogy nem hagytam el magam.


Megpróbáltam gyógyszer nélkül kijönni ebből, tartottam magam, és nem panaszkodtam, pedig...

Szóval, nem írnám le, mert nem ez a lényeg, de tényleg egy kikészítő családom van.

Anyám ha felhív, akkor is jóformán vagy pénzt követel, vagy szapul, hogy elhanyagolom, ami pedig nem igaz, mert segítettem mindig is pénzzel, 18 éves korom óta, és szerettem is mindig, megértettem, hogy elvált, magányos, mellette kell lenni.

Mégis folyton szapul!

És még sok egyéb, apám szinte nincs is, stb...de a családom sose volt jobb!!!


Régóta tudom, hogy milyenek, már 14-15 éves korom óta látom.


Csak egyszerűen egyik hónapról a másikra kiakadtam.


Ezért merült fel a kérdés bennem, hogy lehet-e, hogy valaki mondjuk decemberben még viszonylag jól van, február elejére pedig totálisan kibukik, úgy, hogy fel se tud kelni, és az öngyilkosság foglalkoztatja.


Lehet ez csak annyi, hogy túlfeszült a húr lelkileg, vagy tényleg anyagcserezavar?


Szorongáscsökkentőt szedetem amúgy, és nagyon jót tett, sose hittem a gyógyszeres terápiában, nem is szedetem gyógyszert, de most kénytelen voltam, mert úgy éreztem, hogy szétvet az ideg!

Kívülről tiszta apátia, a lelkemben pedig kitörni kész vulkán, ami elemészt belülről.


Nagyon rossz volt!


Azért keresem a választ, hogy mi volt ez, és miért, mert ezt nem akarom újra, hogy visszajöjjön!


Bármit, csak ezt ne!

2012. dec. 5. 10:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont talán mégsem öröklődő dolog, hanem pszichés lehet. Arra tippelek (csak tippelek!), hogy folyamatosan gyűlt benned a feszültség és frusztráció, csak elnyomtad. Ilyenkor a tudatalattiba szorul minden probléma. Valószínűleg elért egy olyan szintet, amit már nem lehet nyomok, tünetek nélkül lent tartani, és ilyenkor robban. Az ember gyakran nem is érti, mi történik vele ilyenkor.


Ha meg akarod előzni, javaslom a rendszeres foglalkozást egy pszichológussal. Ő segíthet felszínre hozni és feldolgozni az elnyomott feszültséget.

2012. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Akkor viszont talán mégsem öröklődő dolog, hanem pszichés lehet. Arra tippelek (csak tippelek!), hogy folyamatosan gyűlt benned a feszültség és frusztráció, csak elnyomtad. Ilyenkor a tudatalattiba szorul minden probléma. Valószínűleg elért egy olyan szintet, amit már nem lehet nyomok, tünetek nélkül lent tartani, és ilyenkor robban. Az ember gyakran nem is érti, mi történik vele ilyenkor."


Ez pontosan így volt, köszönöm szépen, hogy megfogalmaztad, mert én nem tudtam volna így összeszedni a gondolataimat.


Így volt!


Nyeltem befelé a dolgokat, nem szóltam, "na, még ezt tűrjük el, nem szólok, nem akarok cirkuszt", aztán egyszer csak nem tudtam fölkelni!!!


Nagyon ijesztő volt, és szinte napok alatt történt.


Kiakadtam, megijedtem magamtól, hogy eddig mindent bírtam, most meg SEMMIT!

Szinte rázott a feszültség belülről, sose éreztem még ilyet.


Illetve kiskoromban igen, de akkor még el tudtam nyomni.


Megpróbálom a pszichológust, köszönöm a tanácsot.


Mit mondjak neki, miért megyek hozzá?

Mondjam el, hogy volt ez a problémám, és nem akarom, hogy visszajöjjön?

2012. dec. 5. 10:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit itt leírtál, azt mind mond el neki, töviről hegyire. :)

Igen, mondhatod, hogy meg akarod előzni a bajt, mert a nyomás ugyanúgy rajtad van, csak szeretnéd nem elnyomni.


(Nézd meg az amerikaiakat. A nagyvárosokban nagyon stresszes tud lenni az élet, főleg a karrierépítők között, és náluk népszokás lett a pszichológushoz járás. Szóval nem ciki. Olyan mint egy rendszeres tüdőszűrés vagy fogkő leszedés. :D)

2012. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kerestem egy pszichológust.

Sokat segítettél, köszi még egyszer!

2012. dec. 5. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2012. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!