Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel a régebbi...

Hogyan dolgozzam fel a régebbi sérelmeket?

Figyelt kérdés

Óvodától általános iskola végéig ki voltam közösítve,és mindennapos volt az,hogy megaláztak. Erről otthon sose szóltam a szüleimnek,mert szégyelltem,hogy én voltam az "osztály nyomoréka". Egy idő után lelkileg annyira tönkrementem,hogy vagdosással vezettem le a feszültséget. Tudom,szánalmas dolog,de már komolyan nem tudtam hogy mit csináljak. Fizikailag se voltam jól a magamba fojtott érzelmektől. Folyton öngyilkossági gondolataim voltak,úgy éreztem mindenkinek jobb lenne,ha nem lennék+a piszkálódóknak hittem(azaz hogy teljesen felesleges vagyok).

14 éves voltam,amikor depresszióval diagnosztizáltak. Egy ideig kezeltek a pszichiátrián,antidepresszánst még kell szednem,valamint pszichoterápiára is kell járnom. Azóta sokkal jobban vagyok,nagyon ritkán vannak öngyilkossági gondolataim,és úgy érzem,hogy a vagdosással is sikerült leállnom.

DE: azóta se sikerült megbékélnem a múltammal. Ha meglátom valamelyik volt zaklatómat,akkor erősen szorongok (teljesen legyengülök). Néha újraálmodok bizonyos napokat a múltamból(arról ahogy megaláztak). Van,amikor teljesen random jutnak eszembe 7-8 éve történt,nem túl szép emlékek,és ezeket nagyon intenzíven élem át. Olyan szinten,hogy kényszert érzek arra,hogy megvágjam magam,és az öngyilkossági gondolatok is előjönnek. Eddig még sikerült ellenállnom,de félek,hogy visszaesek. 17/L



2017. nov. 2. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezekről feltétlenül számolj be a pszichológusodnak/pszichiáterednek is, mert ő tud ebben igazán megfelelő módon segíteni. Sajnos valamilyen szinten ezek a sérelmek valószínűleg sokszor elő fognak még jönni, de megtanulhatod másként kezelni őket, hogy könnyebb legyen az életed és ne legyen veszélyben.
2017. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
reiki
2017. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!