Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kivakarom a sebeimet. Akkor...

Kivakarom a sebeimet. Akkor is, ha nem viszket. Mi lehet a lelki oka?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ezt csinálom. Megcsíp valami, megvágom az ujjam, lehorzsolom a bőröm stb., amint keletkezik egy kis sebszövet én már egyből vakarom ki. Vakarás közben teljesen kikapcsol az agyam. Egyszerűen bambulok ki a fejemből, nem gondolok semmire, elvagyok.

Önpusztító egy viselkedés.

Ha esetleg megtudom állni, hogy ne tegyem meg, akkor szabályosan rosszul érzem magam és az minden vágyam, hogy vakarhassak. És előbb-utóbb engedek a kísértésnek... Nem értem.

Milyen lelki vontakozása lehet?


2010. máj. 30. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok =)
2010. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kapcsolatban állhat ez azzal, hogy nem sikerült még megszeretnem magam és ilyen destruktív módon lépek fel önamgam ellen?
2010. máj. 31. 07:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ennek semmi ilyen mélyen gyökeredző oka. Egyszerűen jó érzés kivakarni (mármint nem a sebednél, hanem a vakarás...)... Én is kivakarok mindent, és én sem tudom megmagyarázni, hogy miért. Egyszerűen "rossz" szokás.
2010. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele, hogy minden szoksának van egy lelki vonatkozása, akár ismerjük azt, akár nem.

Csak úgy nem teszünk semmit.

Ha azt kérdeztem volna, hogy miért rágom le tövig a körmömet, rögtön nagyon sok válasz jött volna, hogy mondjuk stresszes vagyok. Az is egy öncsonkítás, nem igaz?

A sebek kivakarásának oka számomra nem túl egyértelmű. Ezért a kérdés. Hátha van itt olyan, aki ugyanígy van ezzel és már rájött.

2010. jún. 1. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy ez is valami kényszercselekvés?
2010. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Most elkezdtem utánaolvasni ennek, de egyszerűen annyira bárgyú anyagok vannak fenn a neten, hogy az már csodálatos.

Az összes a tünetkezelésről szól, nem a "betegség" gyógyításáról.

2010. jún. 2. 07:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, kapcsolatban állhat ez azzal, hogy nem sikerült megszeretned magad, hiszen a kevés önbizalom és a folyamatos megfelelni akarás furcsa dolgokra készteti az embert. Mindenesetre én javaslom, hogy látogass meg egy pszichológust!Ő tudni fogja, hogy milyen terápiával "gyógyulhatsz meg".
2010. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ, én is erre számítottam, csak megerősítésre volt szükségem.

Végülis minden ennek az oka.

Pszichológust még nem tudom. Gondolkodtam már rajta.

Gyógyulni akarok, annyi szent. Így fogok is. Csak az eszközt kell megtalálnom. Előbb-utóbb meglesz.

Már most van néhány, de lehet ez csak a kezdőlökés.

Hát ennyi akkor.

Tényleg köszönöm!

2010. jún. 3. 07:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett veled?

Én is hasonló cipőben járok, pedig már családom is van meg minden.

Jártam pszi-nél ,de csak varakta a fehéjt azt mondta szorongok írt szorngás gátlót, de nem ért semmit ugynaúgy megmaradt a cselevkés ezért nem is szedetem.Nagy önuralom kell ha valamiért nem akarok csúnya lenni ,hogy megálljam legalább pl az esküvőig vagy anyámékkal közöa nyaraláésig astb.

Olan ördögi ez mnit a fogyókúra.

2010. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Még mindig vakaródzom, de tűnetként kezelem. Ha renbehozom a lelkem akkor magától elfog múlni. Elkezdtem befelé fordulni, hogy megértsem önmagam. Gyerekkoromban kialakult némi megfelelési kényszer és ezt kell tisztáznom. Most meditálni szeretnék megtanulni, hogy visszamehessek a gyökerekhez, és újraértelmezzem az egészet. Elkezdtem jógázni, hogy ez sikerüljön.

Orvoshoz nem fordultam, mert szilárdan tartom a véleményt, hogy önmagamat egyedül én gyógyíthatom meg, és egy orvos, pszichológus vagy pszichiáter csak segítséget adhat ebben. Tőlük még nem szeretnék segítséget kérni.

Elkezdtem gyógyulni, de ez baromi lassan megy. Nehéz munka, de megéri :)

2010. júl. 9. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!