Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSÉG! Internet függő...

SEGÍTSÉG! Internet függő lettem! Hogyan tudok erről leszokni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon hajlamos vagyok akármilyen függőségre, és most ez az amivel problémáim vannak. 15 éves vagyok, napi szinten általában 8-9 órát ülök a gép előtt. A családtagjaim orvoshoz akarnak vinni, de szerintem nincs szükségem rá. Kérlek aki tud, írjon valami tanácsot! (UI.: az nem segítség, hogy elveszik a notebookot, mert attól megőrülök. Egyfajta elvonási tüneteim lesznek és csapkodni, vagdoskódni és ordibálni kezdek, szóval valami más kellene:/) 15/l

2017. nov. 2. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél alvás függő.
2017. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A te korodban en mar drogoztam.

A netfuggoseg 12 eves koromban volt olyan, mint most neked. En egyik pillanatrol a masikra abbahagytam, nem volt kedvem bekapcsolni a gepet.

A szuleim magasrol tettek ra, anyam ugyanolyan netfuggo volt mint en, meg a tesom is. Maig azok mindketten.

Visszaterve az elso mondatomhoz, nalam azota fennall a pszichoaktivszer-dependencia, nem elrettentesnek irtam, azota is tolom ezerrel a fronyot(triazolo-benzodiazepin tipusu alprazolam hatoanyagtartalommal).

Kedvencem az intoxikacio.


Ja az elvonasi tuneteidet illetoen, nekem volt golyataborba 4 napig nem volt net.

Hanyingerem volt, nem birtam enni, nem birtam aludni..4 ejjelbol osszesen nem aludtam 6 orat.. inni se birtam, energiaitalon eltem tul a golyatabort, hogy alacsony vernyomas es vercukorszint meg energiahiany miatt ne ajuljak el...

A masik mar kesobb volt, amikor nem voltam mar netfuggo, viszont az alprazolamra mar kialakult a kemiai addikcio, velejaro toleranciaval egyetemben. Ekkor egyszercsak elfogyott, es nem volt meg a napi 1 pirulam.. tobb mint egy honapig abbol allt az eletem, hogy fekudtem az agyamon, a tv-tol hanyingerem volt, csak csukott szemmel birtam meglenni, eves ivas alvas szoba se johetett, a fejem mindenhogy fajt, vertem a falba, hogy kevesbe fajjon.. (hogy szemleltessem: a golyataborba 2,5kg-t fogytam (az amugy is 42-bol ujra 39 lettem...) akkor voltam a te korodban. )

Na, azzal az elvonassal inkabb ne talalkozz!!! Az internetnel az nekem a tapasztalat, merthogy eljutottam arra a szintre, hogy napi 20-24(!!!) ora netezes se volt eleg, mar a vege fele. Aztan elkezdtem tomni magam a nyugtatoval , napokig be se kapcsoltam a gepet, igy szoktam le rola. De meg egyszer utoljara leirom: az elvonas tuneteit megtapasztalni rosszabb mint barmi! A sajat halalomat kivantam, ugy szenvedtem, minden nap azt az egy apro indokot kerestem, hogy aznap miert ne oljem meg magam! Az elvonas alatt.. a tested szenved, szinte semmit nem erez, csak szenvedest, es fizikai fajdalmat, sivarsagot, uresseget... semmi nem erdekel erzest.. a lelked pedig..sorvad, elhamvad, haldoklik.... a vegen mar nincs indokod elni, csak annyi, hogy "ma is lusta vagyok kinyirni magam".. de nyugi, ez az elvonasi idoszak vegevel megszunik, es visszater az eletkedv, tudsz ismet orulni. Erzel ujra, es mindent, csak szenvedest nem. Sose felejted el milyen rossz volt az elvonas, egy eletre a lelkedbe es az emlekeidbe ivodik, de halas leszel, minden percert, amit nem ugy elsz meg :) bocsi, hogy hosszu lett ... 17/l

2017. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kértem, hogy máshoz hasonlítsanak, se hogy lekicsinyítsék a problémámat. Ha nem tudsz a kérdésre választ adni kérlek azt hagyd figyelmen kívül és lapozz tovább.
2017. nov. 3. 00:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden függőségnek általában valami mélyebb oka-okai vannak. Csak a függőséget kezelni-megszüntetni-megpróbálni megszüntetni csupán felszíni kezelés.
2017. nov. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogj egy könyvet és olvass... ez is egy olyan dolog, ami ellen csak te tehetsz.
2017. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak leírom a saját véleményem.

Először is, az nagyon jó, hogy felismerted, ezzel már megtetted az első lépést. Nem tagadod, és tudod, hogy rossz, plusz a hajlandóságod is megvan, h változtass. Ha idegesít a gondolat, h orvoshoz menj, akkor szerintem egyelőre ne erőltessétek, viszont próbálj meg te magad erőfeszítéseket tenni, hogy lássák, h komolyan gondolod a leszokást. Tesómnak az segített, hogy írta mindig, h mire mennyi időt fordít. Ez azért jó, mert szembesülsz vele feketén-fehéren, h mennyi minden másra is mehetett volna a netezéssel töltött idő. Utána szabj magadnak korlátokat. (Napi 2-3 órás limitet javaslok, de ha ez elsőre túl szigorú, akkor legyen eleinte több.) Az a legjobb, ha mindezt megbeszéled a szüleiddel, h ők is támogathassanak. Mert épp az önkontroll a lényeg, h nem ők veszik el, hanem te magad látod be, h már nem kell. És hidd el, lesz egy csomó érdekes dolog, amit csinálhatsz helyette! Pl. nem szemétkedni akarok, de bizonyára ennyi netezés a tanulás rovására is ment egy kicsit (nem vádaskodok, lehet, h nem így volt), szóval rágyúrhatsz picit a sulira, és büszke lehetsz magadra amikor látod az eredményét. De szórakozhatsz is ezerféleképpen: olvashatsz, találkozhatsz a barátaiddal, programokat szervezhetsz (mozi, kori), vagy sportolhatsz, ha szeretsz alkotni, akkor rajzolhatsz... ezeknek mind szép és/vagy hasznos eredménye van, amit ha látsz, lehet, h jobban meghozzák a kedved a “való világhoz”.

Építs kapcsolatokat! Ha van valami konfliktus a családban, azt mindenképpen érdemes megoldani akár szakember segítségével, de egyszerűen több odafigyelés és közös tevékenység is szorosabbra fűzheti a kapcsolatotokat. Tölts több időt közösségben, barátokkal! Ezek is érzelmi biztonságot nyújtanak és át tudnak segíteni a mélypontokon. A lényeg, h találj módot arra, h net nélkül is kól érezd magad.

Minden jót!

2017. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csaj kéne neked. Én wow függő voltam de ahogy lett barátnőm leálltam vele. Pedig többet is ültem a gép előtt mint te.
2017. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy lány vagyok:DD
2017. nov. 5. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Húha, azt hiszem, én is internetfüggő vagyok... ráadásul az égvilágon semmi értelmeset nem csinálok rajta, csak facebook meg gyakori főleg. 2 percenként betöltöm ugyanazt az oldalt, pedig ennyi idő alatt nyilván semmi változás nem történt. Képes vagyok éjjel 2 óráig fenn maradni netezni, a hülyeség miatt. És olyan nehéz abbahagyni. Szóval csak hogy tudd, megértlek.
2017. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!