Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó (nyál) nyelési kénysze...

Állandó (nyál) nyelési kényszer - mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy immár több hete a nap egyre nagyobb szakaszában érzem azt, hogy folyamatosan termelődik a nyálam, és le kell nyelni – ahogy rágondolok, egyszerűen nem marad abba. Nincs testi oka, mert ha nagy nehezen erről elterelem a figyelmet, akkor nem ígygy.Viszont a figyelemelterelés egyre nehezebben megy, akár sportolás közben, akár másokkal beszélgetés közben is kb. fél percenkén nyelek. Nagyon szeretném erről leszoktatni magam azzal az eredménnyel, hogy ne is gondolkodjak erről. De nem megy. Nem tudom volt-e valakinek hasonló problémája. Most azzal próbálkozom, hogy egyszerűen nem nyelem le a nyálam, amíg nem automatikus, nem reflexes – ezzel kb. két-három percre tudom kihúzni két nyelés közötti időszakot, de attól a kényszer még megmarad. Valami tanács nagyon jól esne.

2017. nov. 5. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg egy kényszercselekvés. Egész nap eszembe se jutott a nyálam, de ahogy olvastam a kérdésed, egyből tudatosult, és én is elkezdtem figyelgetni + nyeldekelni.:) Vagy rágcsálj valamit, és akkor azzal együtt a nyáladat is le fogod nyelni, vagy intenzív figyelemelterelés segíthet. Amúgy a nyelés is olyan, mint a légzés, ha nem figyeled, akkor is csinálod. Ha semmi sem segít, akkor pszichológust kérdezz meg.
2017. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugyanez van velem is, és nagyon zavar. Nálam az egyetlen módszer ami bevált, az az, hogy eltereltem róla valahogy a figyelmem, és az előző válaszoló jól mondja, ez olyan mint a légzés. De attól még valami egyéb tanács nekem is jól jönne!
2020. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Sikerült valahogy túllendülnöd ezen? Én is ezzel küzdök már kicsit több mint fél éve, volt is egy nagyon intentív szorongásos időszakom emiatt, nem is nagyon tudtam másra gondolni... Ehhez képest mára már sokal jobb, de még mindig nem tudom, mi lenne a tartós megoldás :(
2022. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2022. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!