Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Na most ezen a számon milyen...

Na most ezen a számon milyen segítségre számíthat egy öngyilkos? Lebeszélik vagy mi? A krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot!

Figyelt kérdés

Az EU-ban 58 ezer ember lett öngyilkos 2014-ben,


ami az összes haláleset 1,2 százalékának felel meg.


Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.


2017. nov. 5. 23:09
 1/5 anonim válasza:
38%
Általában azoknak az embereknek, akik öngyilkosságot akarnak elkövetni, rossz a családi háttere, nincsenek barátai, nincsenek emberek, akikkel a problémáit megoszthatná. Végső elkeseredettségében pedig csak ezt az utat látja, mint megoldást. A számot hívva, igen, lenyegében megpróbálnak lebeszélni. Tanácsot adni, rávilágítani arra, hogy nem ez a megoldás. És arra hogy remény márpedig van. Úgy tudom, hogy sok emberen segített már ez a szolgáltatás.
2017. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem rábeszélni fognak, az ugyanis bűncselekmény lenne.
2017. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Molyember ***** válasza:
52%

Nagyon okos vagy, hármas, és igazán kemény is, csak abban tévedsz, hogy az öngyilkosság az erő és a határozottság megnyilvánulása. Az öngyilkosságot beszűkült tudatállapotban végzik az emberek (kivéve a nyilvánvaló kényszerhelyzeteket, mint pl. egy halálos betegség), magyarul az a legkevésbé erős, aki megöli magát.

A krízistelefonokat nem unatkozó nagymamák üzemeltetik, az ott ülők pontosan tudják, mit kell mondaniuk. Ez egy szakma, és ugyanazért nem tudod elképzelni, amiért atomreaktort sem tudsz építeni.

2017. nov. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi fog történni ha fel hívjuk a számot és vonalba kerülünk?
2017. nov. 6. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kétszer hívtam fel a számot krízishelyzetben. Mindkét alkalommal 1 mondat után megpróbáltak lepattintani, hogy forduljak a háziorvosomhoz vagy pazichológushoz. Persze pszichológust nem tudtak ajánlani akihez ingyen fordulhatnék. Ezek után alpári paraszt stílisban kiosztottak, hogy miért nem oldom meg a priblémáimat egyedül miért neki panaszkodom stb. Soha nem beszelt velem ilyen ocsmányul senki. Közel álltam utána az öngyilkossághoz, tényleg nem sokon múlt. Csak az tárcsázza a 116-123at aki egy utolsó lökésre vágyik a szakadék felé. Ezek nem szakemberek hanem unatkozó gonoszkodó önkéntesek. Nem tudnak és nem is akarnak segíteni. Kifejezetten ártalmas a tevekenységük. A 80as számot nem próbáltam. A történtek után nincs bizalmam többet ilyesmiben.
2022. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!