Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magas dózisú Xanax szedesénél...

Magas dózisú Xanax szedesénél elképzelhető hogy egy nap utan mar elojonnek mellekhatasok?

Figyelt kérdés
Napi 5mg amit este veszek.Múltkor nem tudtam hozzájutni24oran belul ismét.Eléggé szarul ereztem magam.Vagy ez csak placebo lehetett?
2017. nov. 11. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez már a gyógyszerfüggőség jele.
2017. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A szervezetednek már kellene sajnos. Próbáld most az elején elfelejteni, mivel még kórházi segítséggel is nagyon nehéz a leszokás.
2017. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen szem után nem alakul ki függőség, szóval nem kéne megijeszteni a kérdezőt.

Az igaz, hogy a benzodiazepinek és származékaik függőséget alakítanak ki, de azért súlyos túlzásokba ne essünk...

Nekem is van, hogy beveszek egy Xanaxot vagy Frontint és másnap fáj kicsit a fejem, leszedált vagyok stb. Mindenkinél előfordulhat, ez mellékhatás.

2017. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3. Te is gyógyszer függő vagy.
2017. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem egy szemet szedek.Ott irtam h napi5mg.

De nem nagyon ertem a hozzaszolasaod valodi lenyeget.H jon ide h te masnap leszedalt vagy vagy mivan

2017. nov. 11. 18:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy nap alkalmazás után még a heroin sem alakít ki depedenciát. Előfordulhat, hogy picit hiányzik az embernek a szer a hirtelen abbahagyás esetén, de fizikai, vagy lelki függőségről távolról sem beszélhetünk.

Gógyszerészeti tudomány szakos hallgató vagyok, szóval nem nagyon értem, hogy innen-onnan olvasott, hallott információk alapján miért kell badarságokat leírni. Nem kéne a szavakat sem összekeverni, nézzetek utána mit jelent a függőség szó! Ezen kívül még nem találtak fel olyan szert, ami valódi, fizikai függőséget alakít ki az első nap után.

2017. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem függőség, csak placebó. Vagy egyszerűen annyi, hogy tényleg bevállt neked ez a gyógyszer és jobban érzed magad ha a hatása alatt vagy. Nyilván akinek magas a vérnyomása és fáj a feje, szédül, stb., akkor érzi jól magát ha beveszi a gyógyszerét. Nem azért mert konkrétan a gyógyszertől függ, hanem mert használ neki a gyógyszer és akkor érzi jól magát ha beveszi. Nyilván egy mentális betegség esetében is ugyanez a helyzet.
2017. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ertem de azt meg mindig nem h h jon ide h egy nap alatt??Hol olvastal ilyet.A napi5mgt szedek ebbol az jon le h eletemben egyszer bevettem?fele eve szedem
2017. nov. 11. 22:25
 9/13 anonim ***** válasza:
5 mg nem semmi naponta. Miért ne lehetne 24 óra múlva elvonási tüneted, ha a szervezeted nem jut hozzá a szokásos - nagyon magas - adaghoz?? Mi itt a kérdés?
2017. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A kerdes az volt h habár24ora is nagyon kis intervallum.Lehetseges e hogy ennyibido alatt kijojjon.Mert ha napokig nem.szeded oke ertheto.De 24ora
2017. nov. 11. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!