Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit tegyek? Nem...

Szerintetek mit tegyek? Nem akarok élni?

Figyelt kérdés

Az egész kiskoromban kezdődött.

Soha nem jártam márkás ruhákba, mindíg kínai, nagyobbakat vettünk, hogy évek múltán is jó legyen rám, soha nem jártam sehiva barátokkal, nem volt miből, anya egyedül nevelt. Ott hagytam a középiskola, hogy dolgozzak, segítettem itthon anyagiakban, meg magamra költöttem, úgy érzem pótolni akartam az elmúlt évek nélkülözését valamennyire, amennyire ez lehetséges lett volna.

Elég szép kis összeget is össze tudtam magamnak szedni, már drágább cuccaim voltak, már-már tehetősebb kategóriába tartoztam, a megjelenésem ezt sugallta másoknak. Sportolni kezdtem, élveztem az életem, egyedül a munkám nem szerettem. A tanulmányaim folytatni kezdtem esti gimnáziumba, fontosnak tartom az érettségit, a jövőm miatt. Megismerkedtem egy lánnyal, jól meg is vagyunk. Eddig szép a történet.

Mire észre vettem, elfogyott a pénz. Segítettem itthon, ismerősöknek, akikben bíztam. Munkahelyemen felmondtam, hogy máshol dolgozhassak, de előző főnököm megtudta, hova megyek, és keresztbe tett, valótlan dolgokat állított. Mára oda jutottam, hogy negyed milliós tartozást halmoztam magamnak fel, nem tudom már fizetni az előfizetésem, a szüleim nem hogy nem segítenek, alíg várják hogy lelépjek. Nem, nem csak ezt érzem, kerek perec meg lett mondva, ideje volna lelépnem.

A párom szülei pedig segítenek, mindenhogy, anyagilag is. Pedig nem régóta ismerem őket. A saját szüleim nem segítenek..

Munkalehetőség a környékemen nincs. Nem csak a neten néztem, járkáltam a falut, érdeklődtem. De semmi.

Kilátástalannak érzem a jelenlegi helyzetem.



2017. nov. 14. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Költözz a párodhoz addig, míg rendezni nem tudod az adósságot, aztán menjetek albérletbe. Mindezt úgy, hogy ezerrel keress munkát és vállalj el bármit.
2017. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Vannak álláshirdetések szálláslehetőséggel. Keményen kellene dolgoznod és sporolnod, amíg törleszted az adósságod, aztan próbáld meg folytatni a tanulmányaid. Talán érettségi helyet tanulj valami szakmát, amiben el tudsz helyezkedni, érettségit utána is le tudod tenni.
2017. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 20/F vagyok, és barátnőm még tanul.
2017. nov. 14. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Tőlünk kérdezed, hogy akarsz e élni? Talán magadtól kéne megkérdezni. Szerintem nem olyan tragikus a helyzeted, tanulj belőle. Csak addig nyújtózkodj a jövőben amíg a takaród ér. Magyarán ne kérj kölcsön. Nem a drága meg márkás cuccoktól leszel valaki. Meg nem azért fognak szeretni mások, hanem attól milyen érdekes a személyiséged. Szerencsére vannak akik szeretnek. Keress tovább munkát előbb utóbb fogsz találni. Rendezd a tartozásaidat és aztán tanulj tovább, hogy ne legyenek állas gondjaid. Ennyi. És ne keseregj kívülről nézve átlagos a.történeted és nem kilátástalan.
2017. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki elolvassa a kérdést azt gondolná 35 éves vagy. De te 20 -vagy kb 3 éve dolgozhatsz ugye? Ezelatt csóróból lettél módos kissebb vagyonnal majd minden szertefoszlott. Oda az a sok pénz. A szüleid 20 évesen kivágnának pedig eddig a család megmentője voltál. Persze minden ok nélkül. Nem valami hihető a történet. Manapság ingyen munkásszállót biztosító cégek vannak. Persze nem a faluban. Ki kell mozdulni. Elmész meghúzod magad 50-60 -ból elvagy egy hónapban. 3 hónap alatt összeszeded magad hogy ne legyen tartozás.
2017. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ezzel küzd az ország 60-70 %-a. Hasonló módon jártam. Amíg sokat kerestem, jól éltem mindenki velem akart lenni, királynő voltam. Elfogyott a lé, elfogytak a haverok, és senki, semmit nem segít. Ez 15 éve van így. Az anyámék tartanak el. Depressziós beteg lettem. Többször voltam kórházban öngyi. kísérlet miatt. De egy a lényeg, vagy meneküljetek az országból, vagy valahogy tegyél szert pénzre. Amíg ez nem változik, addig te is egyre feketébben látod a helyzetedet, és ott kötsz ki, ahol én. Ja, és negyedmilliós tartozás? Nem jelentéktelen. Nekem több, mint 50 millió van a vállamon. Soha nem fogom tudni kifizetni. Így olvasva a te helyzeted még jobb mint az enyém. De mindenkinek a saját baja fáj. Szóval egy jó anyagi bevétel sokat lendítene a szemléleteden. A szüleid meg szégyeljék magukat! Nagyon! Vérforraló! A saját gyermekemtől akkor sem fordulnék el, ha embert ölt volna! Nemhogy, ha bajban van?! Szép, mondhatom.
2017. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!