Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kulfoldi munkavallalas esten...

Kulfoldi munkavallalas esten (USA), ha a magyarorszagi cimemrol kijelentkezek, automatikusan mentesulok a TB-fizetes alol vagy a Jarasi Hivatalon kivul mas szervet is fel kell keressek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam tobb oldalon, hogy mi is a modja ennek, de nem egyertelmu a dolog, mindenki mast mond...


Van, aki azt mondja, hogy 3 helyre kell jelentenem a dolgot: OEP, NAV, Onkormanyzat.


Van, aki azt mondja, hogy azzal, hogy kijelentkezek a magyarorszagi cimemrol, mar automatikusan mentesulok is a jaradek fizetese alol, eleg ezt az egy lepest megtennem.


Decemberben koltozok az USA-ba, ahol au pairkent fogok dolgozni 2 evig. Odakint lesz biztositasom es odakint adozok is.


Akkor mit jelentsek kinek? Ha tobb helyre kell, milyen sorrendben erdemes intezni a dolgot?


Koszonom a valaszokat!



2017. nov. 15. 08:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz kategoria! Legyszi, tekintsetek a kerdest targytalannak! :D
2017. nov. 15. 08:32
 2/9 anonim ***** válasza:
A kėrdės az, hogy csak 2 évre vagy végleg hagyod el Magyarorszâgot. Mert ha csak 2 évre akkor az àllandó lakcímedről nem kell kijelentkezni, hanem csak az OEP formanyomtatvànyt kell kitöltened amiben a TB ideiglenes megszűntetését kéred. De ehhez csatolnod kell egy olyan nyomtatvànyt ami igaolja, hogy a màsik orszàgban fizetsz biztositàst. A NAV felè meg be kell adnod az ebben az évben màr ledolgozott idóre az adóbevallàsodat is. Ha végleg mèsz ki akkor ugyanezeket meg kell csinàlnod, de ezen kívül le kell adnod a személyidet és a lakcímedről is ki kell jelentkezned. De egyszerübb ha felhívod a NAV és az OEP - t. Ók is elmondjàk mit kell tenned
2017. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ha végleg mész ki akkor a TB - teljesen le kell zàrnod
2017. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2017. nov. 15. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:

ha ki is jossz vegleg, le ne add a szemelyidet, minek adnad le?

amerikai-magyar kettos allampolgar vagyok, soha nem adtam le a szemelyimet es amikor Mo-n vagyok latogatoban, mindig megujitom azt az iratot amit epp kell (szemelyi, utlevel, jogositvany)


TB-t/adot soha nem fizettem Magyarorszagon (amikor eljottem nekem meg nem is kellett) szoval errol erdeklodj mashol, de az irataidat le ne add. Ha tizenakarhany ev mulva valamiert vissza kell menned Magyarorszagra, mivel igazolod hogy magyar vagy, ha esetleg addigra neadjist' leeg a haz es a szuletesi a.kivonatod odaveszik. Mennyi utanajarkalast fog igenyelni, hogy bizonyitsd hogy magyar allampolgar vagy ha nincs szemelyid vagy ha van de le van jarva. Lejart irat nem irat.


Az utlevelet itt az USAban is meg tudod ujitatni (bar sokkal dragabb), a szemelyit/jogsit meg ujittasd, amikor legkozelebb hazamesz.

2017. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentek mar, ha esetleg masban is felmerulnek a fenti kerdesek es netalantan a mentalis egeszseg kategoriaban akarna rabukkanni a a valaszokra :D...


Szoval, kiderult, hogy annyibol kellene allni a dolognak, hogy az ember bejelententi az OEP-nel, hogy vilagga megy. Ez europai orszagoknal mukodik is, viszont kulonbozo Europan kivuli allamokkal, mint peldaul az USA, Kanada, Ausztralia vagy India, csakis elmeletben jon letre, meghozza pusztan hanyagsagbol, ugyanis a fent emlitett orszagok nem tesznek eleget annak a kotelezettseguknek, hogy kiallitsak a papirt, ami igazolja, hogy az adott orszagban biztositva lesz az illeto, meg ha ez tenyleg ugy is van. (Ez az OEP-es ugyintezo szerint is rohej egyebkent, ugyhogy ebben legalabb egyetertettunk :D.)


Mivel igy az egeszsegbiztositasi ablaknal falba utkoztunk, az ur eliranyitott a nepesseg-nyilvantartasi ablakhoz, tanacsolva, hogy jelentkezzek ki a magyarorszagi lakcimemrol, ezzel megtalalva a kiskaput, ugyanis elmondasa szerint a nem Magyarorszagon tartozkodo allampolgart nem kotelezhetik magyarorszagi koltsegek megfizetesere.


Erre a nepesseg-nyilvantartasi ablaknal is raerositettek, ugyhogy a kijelentkezes utan a holgy elkerte a lakcimkartyamat es helyette ujat allitott ki, amin mar a "kulfoldi cim" felirat szerepel. Mielott elkoszontem, hozzatette, hogyha egyebkent barmikor hazajonnek, ugyanennyibol tart visszajelentkezni is..


Roviden: ha barki hasonlo cipoben jar, jelentezzen ki a magyarorszagi lakcimerol es a problema megoldva. :)

2017. nov. 17. 08:32
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Masodik! Koszonom, hogy irtal, de egyaltalan nem arra valaszoltal, amit kerdeztem. Az egeszsegbiztositassal kapcsolatban kerdeztem, amire te azt feleled, hogy te azt nem tudod, azt kerdezzem mashol. Ekozben egyre csak azt szajkozod, hogy az irataimat semmifelekepp le ne adjam, amikor errol egyaltalan szo se volt a kerdesemben. Legkozelebb, ha nem tudsz az eredeti kerdesre valaszolni, inkabb ne irj, mert csak osszezavarod az embereket a badarsagokkal. :)


(Egybekent csak megsugom, hogy a szemelyin kivul az utlevellel is igazolhatod a magyar allampolgarsagod.)

2017. nov. 17. 08:40
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

tudod mit, pukkadj meg kerdezo, leirtam udvariasan, hogy a kerdesedre nem tudok erdemben valaszolni de nem akartam hogy az elozo kommentelo felreinformalja az embereket az "add le az irataidat" marhasagal, ezert irtam sajat tapasztalatbol, h segitsek masoknak


ha leadtad a szemelyit es az utleveled lejart akkor mi a tokommel igazolod a magyarsagodat....


Remelem nem a nyugati partra jossz!!!

2017. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mondd mar el, hogy mert jobb, hogy nalad van mondjuk a lejart szemelyid, mintha leadnad valahol!? :D (Nem mintha barki is elkerne...) Igy se, ugy se mesz vele semmire. Sajat magadnak mondasz ellent, de sebaj.


Hawaii-ra megyek, ugyhogy elvezd csak a nyugati partot! ;D

2017. nov. 18. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!