Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komolyan ilyenkor mit lehet...

Komolyan ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kiss Szabolcs vagyok,15 éves.Ukrajnában élek Kárpátalján.Az édesanyámról lenne szó,mivel alkoholista beteg.Nem tudom mit tehetnék mivel már kb kis korom óta iszik és hát teljesen kezdek ki készülni tőle meg idegbeteg állattá válni pedig nyugodt természetű vagyok.Szóval általában sokat iszik de van amikor meg bírja állni egy kis időre kb 2 hét a max (de mostanában annyi se)már főzni se akar,mosni se,kb 3 hete ugyan abban a felsőben járok suliba.Mindig ha rákérdek hogy miért van ez vagy miért nem akar megváltozni csak elkezd ordibálni vagy elkezdi apámat hibáztatni vagy engem és a tesomat mert állítólag egész nap csak gépezünk és nem segítünk semmit itthon.Tegnap is ment a verekedés közte és Édesapám között,de nem érdekelt mert ez már meg szokott.(Sajnos már apám is kezd rá szokni a piára,és többet iszik a keleténél ami után már csak a verekedés marad vagy fog következni)Amúgy segénykés családnak nevezném magunkat.Probáltam már segítséget kérni a faluban nem sok sikerrel.És úgy érzem is itt se nagyon fogok kapni mer úgy vettem észre inkább mindenki magával törődik mint hogy probálnák segíteni a másikat.Röviden ennyi.Kérlek normális válaszokat (És előre is bocsi a helyesírási hibákért)Ha van még kérdésetek nyugodtan tegyétek fel,köszönöm.

2017. nov. 15. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem normalis hogy edesanyad ennyire nem torodik veled(veletek). ha ennyire rossz a helyzet, akkor szolj vmelyik tanarnak a suliban vagy rokonnak. Ok biztos tudnak segiteni neked. Kerheted hogy allami gondozasba vegyenek.
2017. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondolom tudod milyen szar helyzetben most is Ukrajna,annyira nem hiszem hogy rossz lenne a helyzetem hogy áttennénk engem nevelő sülökhöz.Itt annyi is elég lenne ha Anyukám megváltozna de én ebbe már nem bízok.Meg már volt rá alkalom hogy szóltam rokonak vagy tanárnak de semmi nem sok mindent segítetek csak kis ideig,de aztán újra kezdődött előröl minden.
2017. nov. 15. 14:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy van olyan időszak hogy nem iszik akkor minden okés,de ha újra belekezd akkor minden szar lesz meg olyankor azt mondja nekünk hogy nem fog ránk mosni meg főzni se mert nem érdemeljük meg és olyankor bármit mondjuk neki azt mondja hogy ő bevette a leszarom tablettát.
2017. nov. 15. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos, kérdező, bármennyire együtt is érzünk veled, ezen mi változtatni nem tudunk. Az egyetlen ebben kompetens személy az anyukád. Amíg ő maga nem akar változni, változtatni, addig minden marad a régiben. Esetleg rosszabb lesz.
2017. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igazad van,de mondjuk én bízok benne hogy egy napon észhez tér!
2017. nov. 18. 00:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Mást nem is igen tehetsz , csak bizhatsz benne. Nekem is volt nő rokonom akit egyszer bevitt a mentő , és még az orvosnak is le tagadta, le akarta tagadni hogy alkoholista.

Pedig már nagyon látszott rajta, az orvos meg meg is vizsgálta.

Sajnos az van hogy ha a beteg nem akarja, akkor nem lehet segiteni rajta. Nem az van hogy nem törődik vele senki, de bevinni, se elvonóra utalni nem lehet kényszerrel.

2017. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tudom, hogy gyerek vagy még, de muszáj leülni vele, akkor amikor színjózan, elmondani neki, hogy megértitek, hogy neki se könnyű, de nektek senki nincs rajta kívül, legyen igazi anyukátok. Ti is segítetek, szóljon, ha szüksége van rá, számíthat rátok, szeretitek. Kérdezd meg, hogy olyankor, amikor a pohár után nyúl, mit tehetnétek, hogy mégse tegye.

Én most nagyon közel álltam ahhoz, hogy visszaszokjak a cigire, lányom sirt, amikor meglátta nálam, és megmondta, soha nem puszil meg, amíg cigizni fogok (12 éves). De cserébe felajánlotta, hogy ha stresszelek szóljak és megmasszíroz. Néha a hátam, néha a talpam vagy csak a kezem. Tudom, gyenge példa, a ti esetetek sokkal súlyosabb, és ha nem lesz javulás, igyekezz minél hamarabb elmenni otthonról, továbbtanulni vagy dolgozni. (Épp mint a többi fiatal Kárpátalján. Erre összpontosíts minden erőddel.)

2017. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!