Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Büdös vagyok? Sziasztok!

Büdös vagyok? Sziasztok!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves egyetemista lány vagyok. Sajnos szorongásos problémáim vannak, amihez társul talán depresszió és pánikbetegség is. Ezek önmagukban is elég nagy poblémát jelentenének a számomra, de próbálok harcolni ellenük. Sokszor érzem kilátástalannak ezt a dolgot, de igyekszem túllendülni a kritikus pontokon. Egy ideje azt vettem észre, hogy teljesen megváltozott az izzadtságszagom és rendkívül zavar másokat. Való igaz, nem nagyon szeretek közösségekbe menni, de sok olyan embert ismerek, aki nem szívesen van társaságokban mégsem áraszt magából kellemetlen szagot. Nem tudom, hogy mitől van ez, még soha senki nem mondta ki nekem nyíltan, hogy büdös vagyok, de ahová bemegyek ablakot, nyitnak, köhögnek, a vonaton nem szívesen ülnek le mellém.. fogdossák az orrukat. Nagyon zavar engem, mert szívesen beszélgetnék másokkal és nagyon szeretnék barátkozni a többi emberrel, mert ez még jobban elszigetel. Minden nap fürdök, használok tusfürdőt, hajat is mosok 2 naponta... ismerem a dezodorokat, bevetettem már niveát, rexonát, adidast, szerintem többet adok magamra, mint egy átlagos ember. Solutio antisuodoricát is vettem, de nem használt. Múltkor a vonaton egy 2 éves kisgyerek befogott orral ült mellettem, azt hittem, elsírom magam. Ha hiszitek, ha nem, én nem érzem és annyira zavar, hogy nem tudok tenni ellene. Nincs kedvem élni, létezni, mert folyton azon gondolkodom, hogy utálnak engem a szagom miatt.

Az apukám kiskoromban vert és sok lelki megrázkódtatás ért. Lehet, hogy ezek a dolgok okozzák? De ettől lenne ilyen kellemetlen a szagom?

Egyszerűen nem tudom.. nem értem. Senkinek soha nem tudnék ártani és mégis gyűlölnek.

Anyukámat szoktam kérdezgetni, hogy ne haragudj anya, de büdös vagyok? Mindig azt mondja nem és hogy hülye vagyok. A barátom és testvérem is azt mondják, hogy beképzelem. De a metrón, a vonaton, az egyetemen mégis mindenki utál emiatt... segítsetek!


2017. nov. 15. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a ruhákat sem árt kimosni. de egy orvost nem ártana felkeresni.
2017. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már? Lehet valamilyen betegség jele. Esetleg gyógyszer mellékhatás?
2017. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ki szoktam mosni a ruháimat....
2017. nov. 15. 16:07
 4/12 A kérdező kommentje:
nem voltam még orvosnál, nem szedek gyógyszereket, se vitaminokat, így az kizárható.
2017. nov. 15. 16:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Sportolsz vmit? Szerintem keveset izzadsz! Bőséges folyadékbevitel, rendszeres szauna!
2017. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sajnos nem sportolok :( ez igaz.
2017. nov. 15. 17:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan okos hozzászólók vannak itt: "Voltál orvosnál?" Minek, mivel? Kérdezze meg tőle, hogy büdös-e? Én nem tudom kik vannak itt de állandóan az orvossal jön mindegyik, amikor meg odamegy az ember legtöbb esetben alig tudnak érdemben segíteni, az embernek szinte már felkészülten kell érkeznie az orvoshoz...


Na jó, a lényeg:


Én azt gondolom, hogy a higiéniáddal probléma nincs abból ítélve ahogy leírtad. Emellett ha még a barátod sem jelzi, akivel nyilván intimebb kontaktusban vagy, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a szorongással társul valami kis véveszme. Magyarán mondva beképzeled... Távolból, közvetett kommunikációban csak ennyit tudok mondani meg igazából bárki. Én egy vak ember vagyok egyébként szóval élőben én biztos kiszúrnám, ha tényleg kellemetlen a légkör körülötted. :D

2017. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Én vagyok az egyik, aki az orvost kérdezte.

Testvérem egyik osztálytársa volt büdös, aztán egyszer elmesélte,hogy a pajzsmirigyèvel ès a májàval vannak problèmái, valószînűleg amiatt a szag.

2017. nov. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha büdös valakinek a szája, azzal is fogorvoshoz megy el előszőr, és ha nincs rossz foga, akkor gyomorbaj. Szóval igen is menj el orvoshoz, sajnos nem tudom hogy ez melyik területhez tartozik, de a házi orvosod talán tudja. De az sem kizárt hogy tényleg csak beképzeled, és ezek tök véletlenek talán. Ha a közvetlen közeledben a barátod akivel szeretkezel, csokolózol azt mondja hogy nem vagy büdös, akkor talán igaza is van!
2017. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Esetleg fogyasztasz rendszeresen fokhagymát?
2017. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!