Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként félni a szellemektől?

Felnőttként félni a szellemektől?

Figyelt kérdés

Húgom miatt aggódom, aki esténként nem tud aludni, mert retteg a szellemektől. Azt mondja nem mer egyedül aludni, s ha nem vagyunk otthon akkor ő nem marad meg a lakásban egyedül.

Hozzáteszem 27 éves nőről van szó!

Tanácsok?


2017. nov. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Emlékeztesd rá hogy a szellemek csak látomások, agyunk játékai. Vasziljev professzor a Telepátia c. könyvében is ezt írja. Akkor meg mitől félne?
2017. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ő hisz benne, tehát bemagyarázza magának és fél tőle. A félelemtől képesek vagyunk olyan dolgokat látni/hallani, amik valójában nincsenek is. Együtt laktok, ha jól értem, tehát csak néha fordul elő ilyen. Olyankor tud menni rokonokhoz, barátokhoz esetleg. Én sem alszom egyedül, meg tudom érteni.
2017. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Idő kell neki, bár a bővebb körülményekről nem írtál.Én soha nem hittem a szellemekben, napokig is el voltam egyedül, egyedül aludtam a házban és nem féltem, olyan is volt hogy éjjel egyedül néztem horror filmet. De mióta megnéztem egy démonos filmet(Parajelenségek), azóta éjszakánként félek, és tényleg úgy érzem mintha lenne ott még valaki rajtam kívül, mintha valaki járkálna körülöttem, közeledne az ágyamhoz. Néha borzongásra kelek, mintha valaki rámfeküdne. Szóval elég durván félek, pedig soha nem voltam félös tipús,(nappal ettől sem félek,egyedül sem) és tudom,hogy nincsenek démonok, ezeket csak én képzelem be magamnak, de ez van.


Szóval a húgoddal sincs semmi baj mentálisan, lehet vele is hasonló törtent, látott,hallott valamit ami ilyen szinten beférkőzött a fejébe. Egyébként utána olvastam, természetesnek mondható, hogy félünk a szellemektől,démonoktól, az ősember legnagyobb félelme is az ismeretlen volt, tehát bennünk van hogy félünk az ismeretlentől.


Beszélgess el a húgoddal, hogy mi váltotta ki nála ezt a félelmet, és segits neki legyözni. Amíg ilyen intenzív a félelme addig ne hagyjátok egyedül ha attól nyugodtabb, esetleg egy női rokon, anya,lánytesó,unokatesó,sógornő aludhat is vele a szobájában, aztán ha alább hagyott a félelem, lassan egyre többet egyedül hagyni, hogy lássa nem történik semmi, esetleg ha valami hangot hall kimenni vele és megmutatni neki, hogy csak pl.egy faág csapódik az ablakhoz, egy macska ugrál a tetőn stb.


De normális esetben pár hónapon belül lecseng nála ez a félelem, (Egyébként mióta kezdődőtt?) pl.a Parajelenségek megnézese utan minden ismerősöm félt és nem tudott aludni, de néhány hónap alatt elmúlt, remélem nekem is el fog.

20/L

2017. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Több, mint 2 éve kezdődött nála. Ha szórakozni szeretne menni valaki és úgy adódna, hogy o egyedül kell hogy maradjon teljesen kiborul.

Járt pszichológushoz, de semmit nem használt.

A pszichiáter pedig nagyon erős gyógyszerekkel tömte tele szegényt. Szedett egy darabig antipszichotikumot attól kocsit jobban lett, de azóta is folyamatosan tart ez nála.

Ez nem lehet valami mentális betegség?

2017. nov. 20. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


bocsi, de rögtön ez jutott eszembe :)


Megéri végigolvasni, nagyon aranyos (a maga érdekes módján) :)

2017. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A húgod egy szabad, erős, felnőtt nő. Mit ért el eddig, és mit szeretne az életben? Bíznia kell magában és tennie a boldog jelenéért és jövőjéért. Sokat segíthetsz neki, ha beszélgetsz vele, meghallgatod, és segítesz neki tervezni és előre lépni.
2017. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!