Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Propanolol - alacsony pulzus?

Propanolol - alacsony pulzus?

Figyelt kérdés
Panikrohamos szorongásra kaptam frontint éspropanololt, ma este vettem be először a propanololt, viszont most mértem a vérnyomásomat, és csak 47-es a pulzusom. Ez normális?
2017. nov. 23. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem normális. Ez nagyon kevés. Jó ha nem visz el a mentő! Ne vegyél be belőle ha nem szükséges. Ha magas, akkor pedig vegyed a 1/4-ét amit a doki mondott. Nekem is minden gyógyszert túldozíroznak.
2017. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az nagyon kevés, de a propranolol mondjuk le is viszi, ez tény.

de mennyit vettél be és hány éves hány kg vagy?

léányeg h a 47 nagyon kevés, ne vegyél be többet.


én se étrtem amúgy, tény h van neki szorongásoldó hatása a béta-blokkolóknak, a propranololnak főleg, de én is látom, hogy túlzott adagokat adnak neurológusok, pszichiáterek (ABBÓL MAX 2 X 1/2 ELÉG, FELTÉVE HOGY A 40mg-osat szeded, de gondolom)

és+ Frontin hányszor hány mg?

2017. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huh most nagyon megijedtem ezektől a kommentektől. Ugye nem áll meg a szívem?

Frontinból egy 5 hetes "kúrát" írt fel a doki, jelenlegi 3x1 0,25 mg, az 5. héten viszont már csak 1x0,25 ha minden oké lesz. Propanolol 40 mg 2x0,5, eddig felet vettem be most este. Az a fura hogy teljesen nyugodt voltam, semmi bajom nem volt, kíváncsiságból mértem meg a vérnyomásomat. Átlagban 45 a pulzus. A reggeli felet be se vegyem? A frontint bevegyem? Felhívjam holnap az orvost? Elmenni sajnos nem tudok hozzá holnap.

2017. nov. 23. 21:23
 4/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok férfi és 60 kg
2017. nov. 23. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Most mit tegyek? Aludni nem merek hátha megáll a szívem. Folyton mérem átlagban 45 a pulzus.
2017. nov. 23. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:

arra bőven elég a 2 x 1/2 max (sőt kezdhetnéd 2 x 1/4 -del, aztán meglátod)


aluidj nyugodtan, ha tartósan 45 és nem megy lejjebb, akkor már nem lesz baj sztem, de még alvás előtt önts magadba 2 l vizet h minél hamarabb kiürüljön, de szal az agyam eldobom az ilyen agyas orvosokon .... na meg a béta-blokkolókra elég sokan rosszul reagálnak, úgyhogy azt kell mondanom, nagy felelőtlenség ilyet csak úgy osztogatni ...

sőt én azt mondom be se szedd, elég a Frintin, aztán ha mégse, akkor majd max 1/4 db-ot

2017. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a frontin nem hiszem h csinál bármit de kezdetben abból is sztem simán felezhetsz és 3x 1/2-ed vegyél csak be aztán majd 5-6 nap múlva egészet, ha ilyen érzékeny vagy ezekre.

propranololt meg hagyd a frászba ... sokaknak bezavar keményen.

2017. nov. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Felhívtam a dokit, azt mondta, ha így leviszi, ne vegyem be, maradjon csak a frontin.


(Amúgy alapból 50 körül van a pulzusom, amit szintén nem értek, mert csak heti 3x5 km-t futok, nem vagyok sportoló)

2017. nov. 24. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!