Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan "védekeztek" tömegben?

Ti hogyan "védekeztek" tömegben?

Figyelt kérdés

Alapból vannak mentális problémáim, de erre még rátesz egy lapáttal, hogy borzasztóan rosszul vagyok nagyobb, zsúfoltabb, pörgősebb, veszélyesebb, bezártabb, zajosabb helyeken. Falun lakom, itt mivel túlzás nélkül kétóránként megy el egy autó az utcánkon, ezért nincs semmi bajom. Suliba egy kicsit nagyobb városba járok, de mivel évek óta napi szinten többször megyek oda, ezért már ismerem/biztonságban érzem magam. Egyébként is hiába nagyobb város, igazából néhány utcát leszámítva nem sokkal zsúfoltabb, mint a mi falunk.


Viszont sajnos egyre gyakrabban "kell" NAGY városokba mennem (pl Budapest) és ott is a legrosszabb helyekre (pláza, Mcdonalds... stb) Ilyenkor teljesen kiszakadok magamból, fizikailag is begörcsölök, nagyon ingerült leszek, szabályosan rettegek de nem tudom mitől, aztán agyilag teljesen máshol vagyok és már csak ösztönszerűen cselekszem Van, hogy utólag nem is emlékszem mi történt, hogy hogy jutottam oda ahova és egyáltalán miért is mentem oda.


Gondolkodom, hogy mit tehetnék, mert pl ma is "kell" mennem ilyen helyre.

Ha zenét hallgatok közben akkor csak még idegesebb leszek. Megnyugtató beszélgetés opció ilyenkor nem létezik. Betépve még rosszabb a dolog, egy marék fájdalomcsillapító sem segít, mást viszont nem tudok szerezni.. Szakemberhez nem megyek.


17/F


2017. nov. 25. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyomasd a magnéziumot meg B6-ot és B12-t ezerrel, meg gyógynövényes nyugtatót, ha kell. Nekem segített.
2017. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

"Szakemberhez nem megyek."

Akkor szenvedj.

2017. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Gondolkodom, hogy mit tehetnék, mert pl ma is "kell" mennem ilyen helyre." Nem kell, ha csak együtt nem működsz a Hangokkal/az emberekkel, akikkel együtt mégy/nem érdeked vmilyen szempontból. A te állapotodban nem kockáztatnám a komfortzónádból kimozdulást.


"Ha zenét hallgatok közben akkor csak még idegesebb leszek. Megnyugtató beszélgetés opció ilyenkor nem létezik. Betépve még rosszabb a dolog, egy marék fájdalomcsillapító sem segít, mást viszont nem tudok szerezni." Látom, már egy csomó dolgot kipróbáltál, ezek egy részéről megmondtuk volna neked előre, hogy nem segítenek, hanem ártanak.


"Szakemberhez nem megyek." Ahogy gondolod. A te életed. De akkor mégis milyen jellegű segítséget vársz a te mentális státuszodban? Mondjuk valami jó kis "ráolvasást"? Vagy áruljuk el, hol varrják a varázsköpenyt?


Ahogy nézem, több probléma van itt a felszín alatt, némely már a felszínre tört. Plusz ez a "szakemberhez nem megyek" nevű önbüntetés+nárcisztikus sérülés-kombó, hát ez igencsak meg fogja hosszabbítani a gyógyulásod. Pedig nem lenne kilátástalan a kezelésed, betegségtudatod van, és változni szeretnél. Ezek értékes kiindulópontok lehetnének.


De hadd idézzem a klasszikust: a te döntésed, a te életed.

2017. nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!