Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális-e ha már 4 hónapja,...

Normális-e ha már 4 hónapja, minden éjszaka rémálmom van? Mit tehetnék, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Amikor emlékszem az álmaimra, akkor mindig rémálmok. Vagy van még, hogy egyáltalán nem emlékszem arra amit álmodtam, de ez kevesebbszer történik meg. Ez azóta folyik, hogy elvesztettem 2 nagyon fontos személyt, és a rémámok midnig a halálról szólnak. Kicsit depressziós is lettem ezek miatt. Minden este félek elaludni mert előre tudom, hogy szörnyű lesz. Ez kihat az életem sok részére is, pl nem tudok odafigyelni napközbe a fontosabb dolgokra, fáradt vagyok stb.

#álom #rémálom #fáratdság
2017. nov. 29. 16:26
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én is minden éjjel álmodok, nem mindig rosszat, de volt időszak, mikor sok volt a rémálom, vagy épp nagyon valóságosak voltak.

Nekem az segített, hogy érdekelt a tudatos álmodás témája, és éppen utánaolvastam pár dolognak, és ott írták, hogy ha valaki tudatosan megtanul álmodni (marha nehéz), az segít ilyesmiken, mert ugye te alakítod az álmaidat.

Pár tippet tudok adni, olvass utána, vagy nézz videókat, az a biztos. A Tanulom magam nevű youtube csatin van egy videó róla, ott jól el van mondva, szerintem nézd meg.

Elalvás előtt próbálj koncentrálni egy cselekvésre. Nem kell bonyolultnak lenni, elég ha arra koncentrálsz, hogy azt a kis dolgot megtedd. Pl magadtól ugrasz egyet, megmozgatod a kezed, ökölbe szorítod az ujjaid, megérintesz valakit magadtól. Én ilyesmiket próbáltam, és egyre inkább tudtam uralni az álmokat, egyre többet mozogtam magamtól.

Vezess álomnaplót. Ez azoknak fontos, akik nem emlékeznek nagyon az álmaikra, de ha nagyon részletesen emlékszel, nem olyan fontos szerintem.

Még egy, ami jó tipp. Ha felismered álmodás közben, hogy ez egy álom, (többnyire) akkor uralni is tudod onnantól. Azt szokták csinálni, hogy napona minél többször leellenőrzik, hogy álmodnak-e. Én pl sminkelem magam, minden reggel tettem egy kis fekete vonalat a kézfejemre, és mindig mikor észrevettem, leellenőriztem. A videóban amit írtam, ott kifejtik, hogy ezt hogy tudod a leghatékonyabban megcsinálni. Ezt naponta meg kell csinálni, és ha rutinná válik, akkor ez az álmodban is megjelenik majd, leellenőrzöd, rájössz, hogy álmodsz és akkor valamennyire, vagy teljesen uralni tudod majd. Én már nem próbálkozok, de mikor csináltam egész jól ment, és azóta is félig-meddig irányítom. Szerintem, ha megtanulod irányítani az álmaidat, az nagyon sokat fog javítani. Ha az ember nagyon profi benne, akkor teljesen új helyszíneket csinálhat, tehát a rémálomból is "megszökhetsz".

Sok sikert, én drukkolok!

2017. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg kell oldanod a fejedben a problémákat, amik a álmokat okozzák. Szembe kell nézni a félelmeiddel. El kell fogadni a helyzetet amiben vagy. Ez alapján célokat kitűzni magad elé. És törekedni a megoldásra.
2017. nov. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez része a gyászfolyamatnak. :( Részvétem.

Pszichológus, vagy gyásztanácsadó segíthet feldolgozni.

Úgy tűnik, nagyon elutasítod a veszteséget, és álmodban jönnek vissza. Amint meg tudsz békélni ezzel, el tudod fogadni ezt a helyzetet, a rémálmok is csitulni fognak.

2017. dec. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezzel nem tudsz mit csinálni, majd idővel elmúlik, kérdés, hogy milyen ember vagy, mennyire tudod feldolgozni, mennyire visel meg... nekem nem sikerült, több mint 20 éve gyötörnek rémálmok, de mára megtanultam együtt élni vele, viszont nem úgy vesztettem el embereket, ahogy te, teljesen máshogy, ma már nincs kit elveszítenem, akik fontosak voltak, a családom, őket 24 éve elveszítettem, de igazából nem őket látom álmomban, csak nagyon ritkán villannak be képek, semmim nem maradt, az öcsém arcára már nem is emlékszem. 3 éve megpróbáltam megkeresni a helyet, ahol eltemettem őket, de nem emlékeztem pontosan a helyre, szinte még gyerek voltam, amikor történt...
2017. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!