Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mással is volt már ilyen...

Mással is volt már ilyen alvászavar? Mit lehet tenni ez ellen? Ti hogyan élitek meg, ha nem tudtok aludni (akár egész éjszaka)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Múlt héten kedden kezdődött az egész. Szerdán témazárót írtunk, azelőtti éjszaka egy percet sem aludtam. Mint minden nap, akkor is 10-kor már ágyban voltam, mobiloztam egy kicsit (mint mindig), aztán pedig megpróbáltam aludni, de nem sikerült reggel 6-ig. Akkor sikerült elaludni pár percre, de aztán fél 7-kor kelni kellett. Egész éjjel csak agyaltam minden hülyeségen. Azon is, hogy miért nem tudok már aludni, mennyi az idő, mennyit aludhatok még reggelig, mi lesz, ha nem alszok...stb. Hajnali 2-körül átmentem a vendégszobába, hátha ott majd el tudok aludni, de ott sem jött álom a szememre. Elkönyveltem, hogy egyszeri eset volt, biztos nagyon izgultam a doga miatt. Tegnapelőtt viszont megint kezdődött ugyanez, azzal a különbséggel, hogy akkor valahogy mégis el tudtam aludni éjjel 2-kor. Ma szintén ugyanez ment hajnali 3-ig. Ezen a héten viszont nem írunk semmilyen dolgozatot, úgyhogy nem igazán lett volna rá okom izgulni. Ráadásul tegnap és tegnapelőtt is 1-2 óráig kint voltam kerti munkát végezni. Gondoltam, hogy akkor aznap biztos jól fogok aludni a mozgás hatására, de mégis, amikor lefeküdtem ismét előjött egy ilyen nyugtalanító szorongás, mintha összeszűkülne és bizseregne a hasam. Legszívesebben sírtam volna. Van egy olyan időszak, amikor szinte már alszom, ez kb. 10-11 körül van akkor, amikor normális esetben is elaludnék, de aztán valami mintha visszahúzna az éberségbe.

Semmi más nem változott az utóbbi egy hétben, ami ezt kiválthatta volna. Szeptember végen cseréltük ki a matracomat, az új sokkal kényelmesebb, mint a régi. Vacsorázni mindig is későn szoktam, kb. 8 körül, úgyhogy ez sem lehet rá ok. Annyira irigylem azokat, akik szinte bárhol és bármikor el tudnak aludni, rövid időn belül. Ami nagyon érdekes a dologban, hogy az egyik osztálytársamnak is most ugyanilyen gondjai vannak, pedig korábban neki sem voltak.

Aggódom amiatt, hogy ez egészségügyileg káros lehet, ha továbbra sem múlik el. Van az a Nervenpflege gyógynövényes tabletta, és a múltkor bevettem elalvás előtt 2-3 szemet, akkor nagyok jól aluldtam, majdnem 9 órát, de nem akarom, hogy ettől függjön az alvásom, vagy rászokjak, úgyhogy többet nem veszem be.

Köszi, ha végigolvastátok, jól esett egy kicsit kiírni magamból. Szívesen meghallgatom, ha van ilyen helyzetre bevált praktikátok, vagy ha ti is éltetek már át hasonlót. Próbálkoztam már számolással, nyújtozkodással, meditálással, de nem nagyon jöttek be.



2017. nov. 14. 17:38
 1/4 anonim válasza:
ASMR. Gyógyír az alvázavarra.
2017. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy pohár meleg tej és egy teáskanál méz lefekvés előtt. ;)
2017. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek az éjszakai szorongás világában :/

Az ezen kattogó agyadon kell javítani (ami persze nem pikk-pakk megy)


Pár nap jól alvás után már nem fogsz a kevés alváson szorongni, szóval csak 2-4 napig kell jól csinálni a leírtakat:


1. Lefekvés előtt:

-1-2 órával előtte mellőzd a képernyőket, minél jobban hanyagold az elektronikus ezközöket, mert a fényük gátolja a melatonin termelődését (alváshoz szükséges hormon, nélküle se elaludni, se alva maradni nem tudsz)

-Egyél egy banánt, diót, vagy bármit ami melatoninban gazdag és kerüld a koffeint illetve cukrot

-Biztosítsd a megfelelő körülményeket (optimális hőmérséklet, minél sötétebb szoba stb)

-Feküdj le korábban. Vissza kell húzni a belső órádat, ráadásul ha korábban fekszel le, könnyebben is alszol majd el

-3-4 órával előtte lehetőleg kerüld a nehéz ételeket. Bár vannak, akiknél nem okoz gondot az alvással, ha tele a hasuk, sokaknál gátolja azt vagy hasfájást okoz


Lefekvés -kor/-után:

-Bármi történik, ne nézz rá az órára!!! Hidd el, ez a legnagyobb gond! Ha nem kattog az agyad az időn, máris sokkal könnyebb elaludni

-Az elektronikus ezközöket most is hanyagold

-A stressz ellen (nekem legalábbis) segít, ha fantáziálsz. Bár elaludni kicsit tovább tart (20-40 perc), még mindig jobb a hajnalig való ébrenléttől


Ha van pár szabad napod, aludd ki magad rendesen. Az alváshiánytól nem tudnak az agyadból kiürülni a méreganyagok, ez még rosszabb alváshoz vezet.


Ha már migrénesen fáj a fejed a kevés alvástól, feltétlen csináld az egy bekezdéssel fentebb említettet!


Az alvás nagyon bonyolult és az életben maradáshoz elengedhetetlen, nem szabad játszani vele.


Nekem is volt egy időszak, amíg nagyon keveset aludtam. Azóta megoldódott, de az alvásigényem 6-7 órára csökkent (ami - ha a szervezet hozzászokik, és nem is tud tovább aludni - nem káros).

2017. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szoval nekem az szokott segíteni ha a lábaimtól kezdve elkezdem beszorítani a testem ezt ugy ertem hogy a lábfejemtől a nyakamig és ez segít ellazulni vagy ha nemtudsz telefon nelkul lefekudni nezz egy uncsi videot en pl telefonnal a kezemben aludtam el.
2022. jan. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!