Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni?...

Miért nem tudok aludni? Másnak is van ilyen?

Figyelt kérdés
Álmos vagyok de mikor már majdnem alszok be ugrik valami és el kezdek gondolkodni rajta, pedig nem akarok, inkább már aludnék. Vagy a tudat alattim nem hagy aludni? Stressz okozná? sokszor nézek egy filmet és azt veszem észre ugrál a lábam vagy dobogok vele stb...
2017. nov. 30. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjszaka gondolkozol valamiken akkor az azért is lehet mert ébren nem a saját életed éled. Az iskola vagy a munkahely elvárásainak felelsz meg és nem a saját gondolataiddal foglalkozol. Ezt éjszaka próbálod bepótolni.

Valamikor régen voltam így. Nappal a munkahelynek éltem. Majd otthon némi pihenés következett de még mindig nem a saját életem volt az. Majd lefekvés után kezdett az agyam a magánéletemről és a saját dolgaimmal foglalkozni.

2017. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen a stressz is közbe játszik. Nyáron velem is ez volt,rémes volt! Azóta elköltöztem. Az új helység megnyugtatotz. Ha nem szeretnél elköltözni,rendezdd át a hálószobát ez is segíteni fog. Ha nem akkor alvás előtt csinálj jóga pózokat és ameddig csak tudod tarts vissza a levegőt. Ezek a tippek tutik!
2017. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek van ilyen, és a stressz okozza. Este igyál egy kis nyugtató gyógyteát, nekem bevált.
2017. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! De am van sokszor olyan h altatoval is nehez
2017. nov. 30. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok aludni a sressztől. Borzasztóan zavar ugyanis, hogy állandóan benyitogatnak az irodába, sőt, főleg az, hogy nem tudni éppen mikor.
2017. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu. Nekem nagyon sok évig volt ez. Félelem mindentől, ami körbevesz, és az ehhez kapcsolódó kontrollálási vágy. Ha meg tudod tapasztalni kisebb dolgokban, hogy nem kell vagy nem lehet kontrollálni bizonyos (rajtunk kívül álló) dolgokat, akkor egyre nyugodtabbá válsz. Elengedés lenne a kulcsszó. A jóga vagy az autogén tréning szerintem sokat segít.
2017. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rendszeres kiadós szex, és ölelő karok elalvás előtt és aludni fogsz! :)


Komolyra fordítva a szót, sajnos én gyerek korom óta küszködöm ezzel a gonddal és igazi tökéletes megoldást sosem találtam, pedig én is kipróbáltam aztán mindent. Altatók, nyugtatók, alkohol, a maguk káros hatásaikon kívül, egyfajta mesterséges alvást idéznek elő, ami után ugyan olyan fáradt az ember mintha nem is aludt volna semmit. :D

Próbáltam több félét, de nem akartam függő lenni, meg mi értelme 10 óra alvásnak ha másnap még fáradtabb vagy.

Sport, rendszeresen űzöm, néha alszom egy jót egy kemény edzés után, de utána másnap már biztos, hogy nem. :D

Sorolhatnám még a dolgokat amelyek segítenek, de igazán tartós megoldást ami hosszútávon megoldotta volna nem találtam. Megtanultam élni vele, vannak akik ilyen típusúak. Van, hogy 3 órát alszom, van, hogy 5-6 órát. Néha olyan is van, hogy semmit.

28 / F

2017. dec. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hat akkor nektek durvabb mint nekem
2017. dec. 1. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban éjszaka, ha elkezdessz gondolkodni, hogy úgyse tudod éjszaka megoldani azt a problémát. Hagyd holnapra. Jézus azt tanítja, ne aggodalmaskodjatok a holnap dolgai miatt, elég minden napnak a maga baja. Nekem mindig beválik ez a tudatos elengedés.

Próbáljuk nappal megoldani amit tudunk, sokszor másnap megoldódik, amin rágódtunk volna éjszaka.


Az istenhit is segít az alvásban, nem fél az ember a kiszámíthatatlan világtól, hiszen Isten gondviselése alatt áll! Így írj a Zsoltárok könyve (Dávid):


„3,6 Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.

3,7 Nem félek sok ezernyi néptől sem, a mely köröskörül felállott ellenem.

2017. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Remelem Isten mellettem all.
2017. dec. 3. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!