Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tartják a depressziót...

Miért tartják a depressziót egy betegségnek? Én úgy érzem, hogy ez csak az életre való ráeszmélés, hogy semminek nincsen értelme.

Figyelt kérdés

Rengeteg nagy művész volt depressziós. De szerintem, ez nem egy betegség, csupán csak "leesett" nekik az élet.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. dec. 1. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Te voltal mar valaha depressziós?
2017. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

:D ne viccelj. Mindenki tudja, hogy az élet véges, és a végén kampó van.

Ez így tök egyszerűnek is tűnne, a gond azzal van, hogy az eleje meg a vége között van jobb esetben 70 év. +- néhány.

Most vagy azt csinálod, hogy befekszel az ágy alá és siratod magad, vagy odacsapsz az asztalra és azt mondod: na a mindenségit, ha már itt vagyunk töltsük el valami értelmessel az időt.

Azért betegség mert átformálja az agyad. Egy nyomorék leszel tőle akitől menekül mindenki mert idegesítő a nyávogás amit egy depis előad.

2017. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elvileg most is az vagyok... Miért? Voltam pszichiáternél, ezt írta a lapomra.


Nincs kedvem semmihez, nem látom értelmét az életnek, minden nap megfordul a fejemben az öngyilkosság gondolata, legalább 2x...

2017. dec. 1. 20:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, amit írsz és volt, hogy én is így gondolkodtam, hogy addig töltsem el jól az időmet, de valahogy már mindennel úgy vagyok, hogy semmi nem tud örömet szerezni, mert egyből az jelenik meg a fejemben, hogy valójában nincsen értelme. Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek egy részlete csöng folyton a fülemben...
2017. dec. 1. 20:46
 5/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=cacZKmwS9eY


Ezt nem tudom kiverni a fejemből, pontosan így érzek. Nem tudom, hogy lehet így élni.

2017. dec. 1. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ez kicsit bonyolultabb,, a nihilisták is azt vallják az életnek nincs értelme csak ők nem magukba roskadnak hanem "akkor úgyis mindegy" alapon azt csinálnak amit akarnak. Szóval ha még neadj isten tényleg értelmetlen az élet, akkor se magyarázza miért kéne emiatt szomorúnak lenni.
2017. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj, ha ott van előtted egy pizza amiről tudod hogy úgyis el fog fogyni, sírsz egy sort amíg ki nem hűl és mire megeszed rájössz hogy ki sem élvezted mert hagytad kihűlni vagy realizálod hogy igen ,ez a pizza el fog fogyni de akkor addig arra figyelek milyen finom és legalább boldog leszek utána hogy ettem egy jó pizzát?

Egyébként az életnek nagyon egyszerű értelme van... legyél boldog. Tessék ,ennyi, mindenkinek ez a célja csak máshogy fogalmazza meg és éri el.

2017. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, pontosan a nihilizmus az, amit leginkább érzek... Nem tudom, próbálom megfogadni, amiket írtatok.

2017. dec. 1. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejlődés egy fokozata, hogy felismered, semminek sincs értelme. Nem mindenki gondolkodik el a dolgokon, csak próbál megfelelni a környezetnek, tenni amit mások is. Miután eljutottál idáig kezdj el szellemileg keresni. Küldök egy kis Kierkegaard-t privátban. Ízelítőül:


„Házasodj meg, meg fogod bánni; ne házasodj meg, ezt is meg fogod bánni; házasodj vagy ne házasodj, mindkettőt meg fogod bánni; vagy megházasodsz, vagy nem, mindkettőt megbánod. Nevess a világ bolondságán, meg fogod bánni; sirasd meg, azt is meg fogod bánni; nevess a világ bolondságán vagy sirasd meg, mindkettőt meg fogod bánni; vagy nevetsz a világ ostobaságán, vagy siratod, mindkettőt megbánod. Bízzál egy lányban, meg fogod bánni; ne bízzál benne, azt is meg fogod bánni; bízzál egy lányban vagy ne bízzál benne, mindkettőt meg fogod bánni; vagy bízol egy lányban vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Akaszd fel magad, meg fogod bánni; ne akaszd fel magad, azt is meg fogod bánni; akaszd fel magad vagy ne akaszd fel magad, mindkettőt meg fogod bánni; vagy felakasztod magad, vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Ez, uraim, minden életbölcsesség foglalata.”

2017. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!