Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy semmi...

Miért érzem azt, hogy semmi értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minden reggel amikor felkelek rögtön az az első gondolatom,hogy mi értelme is van az én életemnek jobb lenne nekem ha nem is élnék tovább. Úgy érzem,hogy senkinek sem vagyok igazán fontos. Nagyon sokszor még élni sincsen kedvem. Minden reggel úgy kelek fel,hogy mi értelme is van az életemnek és nagyon sokszor azt kívánom bárcsak valamilyen oknál fogva meghalnék. A családtagjaimnak persze hiányoznék de úgy gondolom ez az idő múlásával enyhülne. Nagyon sokszor van hangulatingadozásom is. És ilyenkor pánikszerű rohamaim is szoktak lenni ( nehezen kapok levegőt,fáj a szívem és a mellkasom és szédülni is szoktam ). Ilyenkor egy kicsit lepihenek és 10-20 perc múlva elmúlik de ezek a rohamok már nem most kezdődtek hanem már évekkel ezelőtt de ezidáig nem foglalkoztam vele. Minden nap gondterhelt vagyok és semmi sem tudja lekötni a figyelmemet és egész nap csak azon gondolkodom,hogy mi értelme is van az életemnek,mindegy lenne ha nem is élnék tovább. Már nagyon sokszor megfordult bennem az öngyilkosság gondolata is. Éjszakánként meg is álmodtam azt ahogyan végzek saját magammal. Sokszor napközben is csak arra tudok gondolni,hogy hogyan,milyen módszerekkel vessek véget az életemnek. Az egyik percben még valamilyen szinten életvidám vagyok a másik percben pedig azt kívánom,hogy bárcsak meghalnék vagy valamilyen súlyos betegségem lenne és akkor már úgysem élnék sokáig. Az utóbbi hetekben éjszakánként alig szoktam aludni 4-5 óra hosszát,állandóan felkelek éjszakánként és nem tudok visszaaludni. Egyszerűen semmi sem érdekel elvesztettem minden iránt az érdeklődésemet. Semmi sem tud boldoggá tenni. Egész nap komoly tekintetem van,nem igazán szoktam mosolyogni. A tanulás sem érdekel pedig mindig ott van bennem,hogy tanulnom kell ha vinni akarom valamire az életben de hiába ülök le tanulni ha állandóan csak a problémáimon jár az eszem egész nap.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F



2017. nov. 12. 10:49
 1/6 A kérdező kommentje:
A másik dolog ami még nagyon elkeserít,hogy egyedül maradtam. Senki sem foglalkozik velem. Édesanyám volt az egyetlen egy ember akiben megbíztam de Ő is elfordult tőlem így teljesen magamra maradtam.
2017. nov. 12. 10:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy legjobb lenne ha felkeresnél egy pszichológust, orvost, aki tudna neked segíteni és ha kell kezelni. Hidd el, ez lenne a legjobb amit magadért tehetsz!

Minden embernek vannak mély pontjai és nem szégyen az, ha magától ezeket nem tudja leküzdeni. A mentális problémák nagyon megnehezítik az életet, ezt sajnos tapasztalatból tudom.

Barátaid? Próbálj meg kiszakadni ebből, tudom hogy nagyon nehéz, de sportolj, kösd le magad, keress valami hobbit, bármit ami érdekel. Tanulj olyat, ami számodra érdekes.

Fiatal vagy, annyi minden áll még előtted, ne add fel!

2017. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezt mintha én írtam volna, csak én 18 éves vagyok. (F)
2017. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
dokihoz tessék elfáradni. Az első lépés a megszabadulás útján. Pszichiátria lesz vagy pszichlógus. Ilyen ügyben nem nagyon lehet mit mondani, lehet gyógyszeres kezelésre van szükséged, lehet elég egy kis támogató bezsélgetés. A mi poziciónkból nem lehet erre semmit mondani.
2017. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen menj el a háziorvosodhoz és ő szívesen fog segíteni. Nyugi, minden rendbe fog jönni. :)
2017. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert senki nem mondta még neked, hogy az életnek értelmet kell csinálni, és mindenkinek a saját életét kell megcsinálnia. Kívülről legfeljebb a sültgalamb szokott az ember szájába repülni. Mitől lenél te bárkinek fontos ? Akkor lehetsz fontos, ha segítesz másokat, mert akkor hasznos vagy. Így, ha siránkozol, mindenki csak unni fog téged.
2017. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!