Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegek, akiknek a...

Mentális betegek, akiknek a családja nem veszi komolyan a problémájukat! Ti hogyan küzdötök meg a betegségetekkel, amikor a családtól csak megvetést kaptok?

Figyelt kérdés

8 éve(!) gondolkozom öngyilkosságon, az utóbbi egy évben már több kísérletem is volt, de végül nem tudtam megtenni.

Valószínűleg lehet mentális betegségem (nem térnék ki arra, hogy mi), de az anyám képtelen komolyan venni. Folyton apámmal példálózik, akinek volt valami baja, hogy majd engem is gyógyszerekkel tömnek (ezt gúnyosan persze), mint őt. Én meg úgy érzem, hogy nem én voltam az, aki 5 év után szétrakta a lábát egy pszichiátrián kezelt betegnek, és csak a terhesség alatt tudta meg, hogy nem kóser a csávó. Én pont ennél az oknál fogva nem akarok gyereket, mert egyszerűen félek, hogy örökli.

Ha költözni nem tudok, mit kellene tennem?



2017. dec. 3. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyád boldogtalanságát ne vedd át magadra !
2017. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szinte ugyanígy vagyok! Szóval átérzem...ha esetleg elmennél iskola pszichológushoz az nem segítene? Ingyen van és hátha megérteti anyukáddal, hogy vannak bajok amiket komolyabban kéne vennie!
2017. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 22 vagyok, és szerencsére tudok ingyenes terápiát, nem ezzel van a gondom. Viszont úgy érzem, hogy még rátesz egy lapáttal, visszavet a javulásban, hogy ez a helyzetem.
2017. dec. 3. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!