Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavarosok, ADHD-sek!...

Figyelemzavarosok, ADHD-sek! Együtt tudtok élni a betegségetekkel? Hogy élitek meg? Nekem nagyon nehéz.

Figyelt kérdés
Én sokszor egy egyszerű beszélgetésre nem tudok odafigyelni, csak bólogatok hogy igen, igen, értettem stb. Mivel hiperaktivitásom is van, ezért nem tudok megülni a széken, izgek-mozgok még állva is, fejem ingatom sokszor. Istenemre mondom hogy ez a legrosszabb betegség ami létezik. Visszaemlékszek hogy ez miatt neveztek hülyének az osztálytársaim, tanáraim, emiatt nincs önbizalmam, lettem depressziós, és valamint emiatt nem járhattam jobb iskolába. És mivel nincs önbizalmam, és nem akarom újból átélni azokat a rettenetes, kínos perceket, nem mentem még munkába sem eddig. Tehát ez a betegség elvett mindent az életemből, most már a családommal se vagyok jóban, mert ők nem hiszik el hogy figyelemzavaros vagyok, azt mondják azért mondom ezt, hogy ne kelljen dolgozni mennem...

2015. okt. 27. 17:10
 1/5 anonim válasza:

ez nem betegség.. eleve az rossz, hogy betegségnek tekinted... ez egy állapot, te ilyen vagy. eleve ehhez kell igazítanod az életed.

Az önbizalomhiányodnak meg ehhez semmi köze. az egészet meg fordíthatod az előnyödre is.

persze nem olyan kényelmes mint sajnálgatni magad...


suliban tényleg hátrány, hogy zizegsz, meg nem hosszan koncentrálsz. De az életben eloszthatod mondatokra is a dolgokat. És nem kell ülni egyhelyben, max nem dolgozol irodában. Kezd valami kétkezi munkával ;)


És ne tekints betegként magadra!! az nem visz sehova...

2015. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Van, Bp.-en, a Balassa utcában a SOTE Pszichiátriai részlegén egy ADHD ambulancia. Ha diagnosztizálják az ADHD-t, akkor valszeg felírnak egy Ritalin nevű szert, ami elég erős, külön engedély kell hozzá, mert rajta van a kábítószer-listán. Kb. mint az amfetamin. Érdekes módon az ADHD-sokat nem pörgeti, hanem normál állapotba hozza. Vagy ott van a Strattera, de az állítólag nem annyira hatásos. Emellett pszichoterápia is van.
2015. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont! Ritalin nagyon hatásos felnőttnél is és terápiás dózisban nincsen semmilyen komoly mellékhatása. Csupán az, hogy sokkal minőségibb életet élsz.
2015. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En nagyon szuperul, remelul szorakozom :)
2015. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ez az ADHD ambulancia hogy működik?

- ingyenes?

- milyen hamar fogadnak?

- itt is több hetes a kivizsgálás?

köszi előre!

2016. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!