Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmebetegség lehet?

Elmebetegség lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,ami számomra baromi fontos lenne...Eddig ezeket nem nagyon osztottam meg senkivel,de már úgy érzem,hogy itt az ideje...Egy 15 éves lány vagyok és hát..egészen furcsa...Miért is..? Kezdem a legelején...

Normális családban nőttem fel,szép gyerekkorom volt (többé kevésbé) de mégis,az érzelmeimet egyszerűen nem tudom kontrollálni..Amikor nevetnem kéne akkor rámtör a sírás és az ilyesztő,szomorű dolgok többségénél elkap a röhögőgörcs..Ez még nem is olyan nagy dolog,de 15 éves létemre még mindig képzeletbeli barátaim vannak,akikkel napi szinten beszélgetek és bármiféle problémám van velük beszélem meg. Félre ne értsetek,vannak barátaim,de a képzeletbeliék mégis valamiért annyival különlegesebbek. Azonban az tény és való,utálok közösségekben lenni,ki nem állhatom a tömeget és napjaim nagy részét inkább egyedül szeretem tölteni. A másik...nem létező dolgokat észlelek,hangok,alakok amik valójában nincsenek ott...Illetve még említésre méltó az önbántalmazás is. Nem tudom,hogy miért csinálom,én arra jutottam,hogy a vér látványa miatt,ugyanis mindig elkap egy nagyon furcsa érzés ami késztet arra,hogy kárt tegyek magamban. A legdurvább viszont az,hogy a vért fel is használom (rajz,írás stb.) és jólesik,hogy ezt teszem magammal,úgyhogy ez a tevékenység már napi szintűvé vált.

A maladaptív álmodozással tisztában vagyok és igen,szerves részeit képzi a mindennapjaimnak ez a tevékenység is. Csak bámulok ki a fejemből és az álomvilágomban élek saját karakterekkel,történetekkel.

Annyira szégyenlem magamat,ahogy ezeket a dolgokat leírom nektek,pszichológuson gondolkodtam már,de a szüleim nem nagyon díjazzák az ötletet,bár nekik erről nem nagyon merek beszélni és a beteg hobbimat meg pláne nem akarom az orrukra kötni.

Interneten olvasgattam különböző elmezavarokról,de egyik sem felelt meg a leírtak alapján. Mi lehet a bajom? Aki esetleg már találkozott/olvasott ilyesféle problémáról,ami hasonló képpen zajlik le,mint a tüneteim sokasága,annak nagyon megköszönném a segítségét!

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 7. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Skizofreniat mondanek, bar eleg fiatal vagy. Keress fel egy pszichiatert minel elobb! A hang es egyeb hallucinaciok nagyon nem normalisak
2017. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
20%

Szakembert keres fel mindenképp.

Addig meg ne csinálj több ilyen dolgot magaddal.!

Ne bántsd magad!

Használj ételfestéket írásra az is olyan mint a vér.

Hangok meg utalhatnak,hogy "boszorkány vagy,médium"

Szüleidnek mond el.!

Mert ha nem elpycsázak.

15L :33

2017. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!