Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valoban testkepzavarom lehet?...

Valoban testkepzavarom lehet? 15/l

Figyelt kérdés
Szoval a helyzet az, hogy tukorben sokkal "nagyobbnak" es koverebbnek latom magam, mint egy kepen. Kepen pedig egesz vekonynak talalom magam, es el sem hiszem, hogy en vagyok rajta. Nem tudom, hogy kover vagyok e, vagy nem. Az elmult fel evben honapban 20 kilotol szabadultam meg, ha ez szamit. Es meg egy dolog ami fura nekem. Ahanyszor atlepem a napi kaloria keretem (1250kcal) elviselhetetlen buntudatot erzek es csak arra tudok gondolni hogy most mindent elrontottam es sosem leszek vekony. (173cm magas vagyok es jelenleg 64 kilo ha ez lenyeges.
2017. dec. 8. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt inkább arról van szó hogy még nem szoktad meg az új testedet ami tényleg lehet egy fajta testkép zavar de nem hiszem hogy abban a kontextusban amiben a legtöbb ember gondol a testkép zavarról.
2017. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod nagyjából rendben van, szerencsére még nem fogytál gebére. Viszont amit a gondolkodásodról mondasz, az aggasztó. Kérd meg a szüleidet, hogy keressenek szakembert, aki foglalkozik veled, mielőtt betegesen soványra fogyasztod magad.
2017. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(173cm magas vagyok es jelenleg 64 kilo ha ez lenyeges.


Igen, ez a lényeges. Ez teljesen normális testméret arány. Ne akard elrontani. Menjél TV-t nézni.

2017. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Csak az a helyzet, hogy nem igazan merek errol beszelni senkinek... Mivel a szuleim es az ismeroseim szepnek tartanak engem, es attol tartok, nem igazan ertenek meg, hogy mit erzek, es nem akarom, hogy a szuleim magukat okoljak emiatt. Mivel a csaladom egy rossz szot sem szolt a sulyomra mikor koverebb voltam, igy azt sem mertem konkretan kijelenteni, hogy le szeretnek fogyni, mert feltem, es meg most is felek, hogy megakadalyoznak a tovabbi fogyasban. Valamint ok vekonynak tartanak engem, ugyhogy tenyleg eleg erdekes a helyzet.
2017. dec. 8. 19:59
 5/5 Molyember ***** válasza:
Pedig jó lenne, ha megakadályoznának, mert még 5-10 kiló, és úgy fogsz kinézni, mint egy partvis.
2017. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!