Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valóban reálisan előírt...

Ez valóban reálisan előírt frontin adag?

Figyelt kérdés

100kg os férfi ember vagyok

Szorongás, stresz miatt mentem a háziorvosomhoz.

Közöltem vele mi a helyzet hogy alvás gondok gyomor gondok szorongás reflux van és mivel évbek óta megvan ezért már pár szakrendelésen voltam pl a reflux miatt

Ki írt a 0.25 ös frontinból reggel fél tabletta este 1 tablettát...

Nagyon minimálisan érzem hogy hatna.

Utána érdeklődtem, meg elolvastam a gyógyszer leírását is.

És mindenhol azt olvasom, azt hallom hogy ennél 2-3 szor több az alap napi adag ami hat is.

És azt is olvastam hogy magyarországon a háziorvosok nem igazán vágkák ennek a gyógyszernek a terápiás adagolását.

vagyis vagy keveset írnak fel vagy a beteg kérésének engedve nagyon nagy adagokat.


Kiváncsi lennék másoknak mennyi frontint írtak ki szorongásra.

Mert szerintem ez amit nekem felírtak lópikula.

Többet meg nem szeretnék beevenni egyenlőre mint amit az orvos kiírt, és vitatkozni sem szeretnék vele.

De én ugy érzem hogy nem érzem hogy lényegi hatása lenne ennek a napi adagnak.

Várom a tapaszatlataitokat, véleményeteket.

kösz



2017. aug. 25. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem anno 3×0.25 mg adagot írtak fel szorongásra. 50 kg-os nő vagyok.
2017. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Háziorvos ki sem írja csak pszichiáter szakorvos javaslatra.Itt igy megy,lehet máshol nem igy van nem tudom ( Rivotrilt szedek amúgy de majdnem ugyanaz) Próbáld meg fordítva szedni,ha jól alszol este nappal viszont nem jól vagy vedd be reggel az egészet. Este meg felet.Talán jobb lesz.Azert ekkora embernek ahogy írod lehet valóban kis adag.
2017. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha reggel egész szem az adag már oldódik a szorongás annyira ,hogy este elég legyen a fél könnyebb az alvás is.
2017. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Siman kiir akar 3-4 tablettat is naponta. A kezdo adag mindig kicsi. Csekely hatas akkor jelezd a dokinak. Bajod nem lesz, en ajar nyolcat is beveszek. 45kg es lany vagyok. 16 eves. Szoval nyugodtan mondd meg a dokinak, hatha megduplazza az adagot. 0,25-nek a fele egy semmi. Estere minek, akkor alszol...napkozbe tolj be hatot, az klassz lesz
2017. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos csak tűzoltást végez ebben a témában, és valszeg nem is fogja megemelni az adagodat. Ha ez nem hat, v. kevés, el kell menni a pszichiáterhez. Ő olyant, és annyit fog felírni, ami szükséges. A háziorvos ad beutalót a szakorvoshoz, és előtte elvégzi az alap vizsgálatokat ( labor, ekg), hogy nincs e valami szervi bajod.
2017. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Haziorvosok eloszeretettel irnak akar egy mg-t is frontinbol. Imadom*-*
2017. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es

De, a háziorvos maga is kiírhatja. 2-3 * 0,25mg szokott lenni a jellemző előírás.

2017. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 es . Nekünk nem írja ki . Semmit. Beutalót nem ad ,csak ha lóg a beled. Labort? Minek az magának ? 😁 Végülis egyrészt nem baj ha nem ad bogyót csak úgy mint a cukrot. De hogy egy demalgont nem ír ki,inkább várj a fogorvosnàl 2 hetet az már gáz. Bocs h eltertem a témáról 😁
2017. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolso menj az orsre , 3 rongyert adnak :'D
2017. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon messze van tőlem. 😁
2017. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!