Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor beszélhetünk kényszeres...

Mikor beszélhetünk kényszeres viselkedésről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindig is voltak heppjeim, de mióta kiléptem a nagybetűs életbe, azóta rosszabb... Alapvetően aggódós vagyok, ehhez jön, hogy rettegek attól, hogy nyitva marad ajtó, ablak, ha elmegyünk otthonról. Kész kabaré, mindent minimum 2x ellenőrzök, az ajtóhoz is vagy 3x visszasétálok, bezártam e. Félek attól, hogy bedugva marad valami elektromos berendezés például hajsütővas, vízforraló, előszó ki van e kapcsolva. Lefekvés előtt körbemegyek, hogy be van e zárva az ajtó, ablak, rá van e fordítva a kulcs, be van e akasztva a lánc.Simán kikelek az ágyból és még egyszer ellenőrzöm. Teloval levideózom, ahogy bezárom az ajtót... Nagyon zavar, ismerőseim, a családom eléggé kikészül tőle, Mivel mindig megkérdezem őket is minimum kétszer, hogy bezártak e. Őket is elbátortalanítom... Utazás során, folyton ellenőrzöm, megvannak e a cuccaim... Munkából eljövet is stresszelek, ha a buszmegállóban jut eszembe, hogy bezártam e az ablakot stb.


Valaki tud valamilyen stresszlevezető gyakorlatot, trükköt? Mit tegyek?



2017. dec. 10. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Előszó helyett elosztót akartam írni
2017. dec. 10. 18:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos lesz a biztos megoldás.
2017. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de egyszer olvastam egy olyan könyvet, amiben a főszereplő csaj szó szerint ugyanezeket csinálta, amit te. Szóval nem ártana dokihoz fordulni, meg kell találni a szorongás okát és azt, hogy miért jön mindig elő a kényszeres érzés.
2017. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
38%

Ez sztem még ok. Ha levideózod akkor biztos vagy legalább benne. :)

Egy barátomnak volt egy lakótársa na ő kényszeres volt.

Ő rettegett attól hogy egy elektromos készülék bedugva marad és zárlatos lesz és felgyullad a lakás. Emiatt csinálta a következőt mindig mikor elment:

Kihúzta az összes eszköz (tv hifi stb) dugóját a konnektorokból. Volt egy nagy befőttesüvege kifejezetten abból a célból hogy az összes dugót belevezesse ebbe a befőttesüvegbe amit az asztal közepére rakott a szobában. Csak akkor volt biztos abban hogy kihúzta az összes dugót ha ezt az üveget ebben a formában látta az asztalon, mielőtt távozáskor becsukta az ajtót :D

Neki kb másfél-két óra volt míg elindult ettől függetlenül mindig. Voltak beteg dolgai :)

Nyugi!! :)

2017. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na igen, azér pt nem mindennap van nálam ilyesmi...az esti körbemenetel az megvan mondjuk. Van, hogy elhúzok egyből otthonról,mert sietek...videózni akkor szoktam, ha pl.elmegyek egész hétvégére és üres a lakás. Nem húzgálok ki mindent, de pl. nem szeretem, ha világot a kapcsoló az elosztómon.

Könnyű befolyásolni vagy rámijeszteni...igazi Murphy-törvény az élet, ha valami elromolhat, az el is fog!

Még nem tartom pszichiátriai esetnek magam, inkább csak ötletet szeretnék, ki, hogyan csinálja, azt, hogy biztos magában?! (Hülyén hangzik,tudom) Pl. Hogy nyugszol le, ha nem vagy 100%ig biztos valamiben?

Nincs kényszercselekvésem, rituálé, ami ha elmarad, kiakadok. De nem szeretném, ha az ellenőrizgetésem idefajulna. Ez a zárogatás dolog nálam koliban alakult ki, mert voltak lopások, így megmaradt bennem, hogy szekrény, ajtó zárva legyen...

2017. dec. 10. 23:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha többször vissza kell sétálnod, illetve másokat is kiakasztassz vele, ott már gond van. Csak még nem súlyos.
2017. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor valaki másnak akar megfelelni és nem azt teszi,amit ő akar.
2017. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!