Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 300 mg Mocrimot és 0,5 mg...

300 mg Mocrimot és 0,5 mg Xanaxot irtak fel szorongásra. Mit csináljak? Bevegyem őket?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem a pszichiátriára, mert péntek és szombat este pánik rohamom volt.

Régóta sokat agyalok mindenen, a munkahelyem nagyon stresszes( fel is mondtam), és egy kicsit hipohonder is vagyok már évek óta. De ilyen pánikrohamom sose volt még. Ami kiválthatta az az hogy hetek óta fáj a hasam, és az orvos érez valamit a hasamnál ezért elküldött gyomortükrözésre. Én ettől nagyon beijedtem, hogy fájni fog e és hogy vajon mit fognak találni. Szóval elkezdtem pánikolni.

Mikor a pszichiáter felirta a gyógyszereket, tiszta boldog voltam, de aztán hazajöttem és utána olvastam a gyógyszereknek. Hogy egésznap tiszta zombi leszek tőle, halucinálokhatok, és egy csomó olyan mellékhatás( pl: hasfájás, kösz most is az van így is szenvedek már vele) , ami nekem nagyon nem tetszik. Ráadásul azt olvastam hogy függő is lehetek, hogy amikor nem kell már szednem a gyógyszereket, nagyon nehéz lesz letenem, fájdalmas lesz. Ugyhogy úgy döntöttem nem veszem be. De bizonytalan vagyok ezért szeretném kikérni a tanácsotokat.Mit csináljak?



2017. dec. 12. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Vedd be a gyógyszereidet, ahogy az orvos előírta, és ne siránkozzál.
2017. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Mocrimot nem ismerem, a xanaxot igen, így csak az utóbbiról tudok nyilatkozni. Jól csillapítja a szorongást, de valóban hozzá lehet szokni. 3-4 hétnél tovább ne szedd, és akkor se ha nem pánikolsz. Ha meg erősnek találod a 0.5-öt, akkor vágd ketté egy késsel, és csak az egyik felet vedd be.
2017. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd be. Nekem a háziorvos laktózérzékenységre írt fel rivotrillt:DD Elmondtam a panaszaimat és megállapította, hogy pánikbeteg vagyok. Utána kértem tőme egy beutalót gasztroenterológiára és persze kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok.
2017. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a xanax a legjobb dolog amit a gyógyszeriper feltalált


ímádom:)

Próbáld ki, te is szeretni fogod.

Csak a lényeg hogy tartsd be az orvosi adagolási utasítást és ne szedj többet mint amit felítak.

A másik gyógyszert nem ismerem.

2017. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kezeletlen tejcukor-allergia v. laktózérzékenység , pánikbetegségre utaló tüneteket produkál. Én hasonlóképp jártam. Mióta nem fogyasztok tejterméket, elmúlt a pánikbetegségem is...

De a háziorvosod jó helyen kapirált.

2017. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!