Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 napja az öngyilkosságra...

2 napja az öngyilkosságra gondolok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy fájdalmat, ürességet, magányt, meg nem értettséget érzek, úgy érzem jobb lenne ha véget érne minden. Nem akarok tovább szenvedni, nem ér ennyit az élet. A józan eszem nem akarja megtenni, de nem bírom már azt ami bennem van, nem bírom elviselni....valaki segítsen

2017. dec. 13. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

mi az, hogy szégyell téged?


én is ilyen vagyok, csak már évek óta

2017. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 szenes43 ***** válasza:

Furcsa anyád van hogy a saját gyermekét szégyelli. A következő mondatot próbáld megérteni:Az élni akaró test küzd egy őt megsemmisíteni akaró elmével.

Ezt kérlek boncolgasd ki mert az ember egy test és egy lélek kölcsönös együttműködésének a produktuma. Egyik sem tehet a másik sérelmére semmit,de egyensúlyban nagy dolgokra képesek míg külön semmit nem érnek.

2017. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Köszönöm a segítő szándékot, de úgy érzem nem tudnék túl lendülni mindazon ami bennem van úgy hogy nem értem meg."


Nem is írtam olyasmit hogy lendülj túl rajta. De ha már itt tartunk akkor tedd félre ezeket a dolgokat. Velem is történt olyan dolog amit csak évtizedek múlva értettem meg!


"Van kutyám, ma is elvittem sétálni, nehéz fizikai munkát végeztem már de csak rontott az állapotomon, ha emberek között kell lennem, csak ront az állapotomon."


S mi volt az a munka? Mert nekem valami azt súgja hogy nem kertészeti munka volt! Nem mindegy hogy mivel kapcsolatban végzel fizikai munkát!

A kérdésed alatt azt írod hogy magányt érzel ,ürességet ,meg nem értettséget. Most meg azt hogy emberek között romlik az állapotod. Kutyád van ő megérteni nem fog de hogy mindig szeretettel fog hazavárni az biztos. Viszont ha olyan embert akarsz aki megért akkor emberek közé kell menned és keresni kell egy ilyen embert. Mivel hajszálnyi információt sem írtál arról hogy miben is kellene téged megérteni!

Ha a magányodat kell megérteni akkor neked meg azt kell megérteni hogy amennyiben AKARSZ változtatni ezen akkor valamilyen formában ismerkedned kell. Mert a kutyus neked ezek szerint nem elegendő hogy megszüntesse a magányodat!


"Nem tudok elfutni, és nem is akarok már. Most jelenleg azt sem tudom, hogy akarok-e élni vagy sem."


Futás alatt én a sportolást értettem. Elfutni a problémák elől egy darabig működik de csak rövidtávon így sok értelme nincs.


"Ne mondja senki, hogy mi lenne a jó, és az amit rosszul csinálok, akik a legjobban ismernek, ők se tudnak semmit."


Te se tudsz semmit! Szóval egy szinten vagy velük. Ki az aki tudhat valamit?


"Egész egyszerűen megtudnám fogalmazni mire van szükségem: arra hogy valaki előítéltetek és elhamarkodott gondolatok nélkül kíváncsi legyen arra ami miatt szenvedek, de ilyen ember nem létezik, mert az emberek a saját magukat sem tudják objektíven szemlélni."


Tegyél egy próbát! Mond el hogy miért szenvedsz ,részletesen!


"Elmegyek pszichológushoz, és mi fog történni? Mi van ha az emberi elme egy hatalmas erdő, és mi van ha egy pszichológus csak egy fát képes megérteni?"


Az fog történni hogy vagy beszélgettek vagy nem! Mivel ha nem akarsz majd vele beszélni akkor ugye nehéz lesz beszélgetni. S mi lenne ha elmennél a pszichológushoz? Mivel veszteni valód úgy sincs! Hány fa kell ahhoz hogy erdőnek nevezhessük a fák "közösségét"?


"Gyógyszereket fogok szedni és jobban fogom érezni magam?"


Vehetsz be fájdalomcsillapítót a törött kezedre de attól az még nem gyógyul meg! (érted?)


"De mi vagyok én emögött, mi marad legbelül? Az amit most érzek. Egyről a kettőre kéne haladnom? Normális életet kialakítani?"


Hol legbelül? Igen egyről a kettőre! Igen "normális" életet kialakítani!


"Mi lesz a válasz a kérdésre, hogy hogy jutottam idáig, ebbe a tudatállapotba amikor lassan már a haláltól sem félek és pozitív gondolataim vannak, hogy nem kell többé x y szituációba keverednem, csak mert nem leszek?"


Vezess naplót és akkor leírod hogy épp az adott napon mit éreztél vagy mi történt veled. Évek múlva érdekes lesz visszaolvasni! Sokan rettegnek a haláltól szóval velük szemben ez előnyt jelent! Ilyen az élet ,szituációkba keveredik az ember! De azért azt leszögezném hogy ez teszi érdekessé. :)


"Nem lesz több hazugság, nem lesz több hamis szarság, hamis nyűg amit nap mint nap át kell élni."


Istennek hála a munkahelyi csapatom az nem egy mű csapat. De persze rajtuk kívül is van egy közösség akik szintén nem a mű dolgok mellett tették le a voksukat! De egyik csapatba sem azonnal kerültem be. Persze ez az én történetem.


"Ha képes volnék megérteni, hogy mi juttatott ideáig, milyen folyamat, ami egy olyan ember életében nem történt meg, aki kiegyensúlyozott, boldog, mintapolgári életet él. Mi ez? Ha rájönnék, képes lennék továbblépni."


A válasz egyrészt az hogy nem volt aki irányítsa a dolgokat úgy ahogyan azt kell. Aztán van egy olyan része is a dolognak hogy a gondolkodásodat kellene megváltoztatni. Azt hogy hogyan gondolkodsz Eseményekről ,emberekről ,vagy döntés hozó mechanizmusodról.

De a lényeg a változás!

2017. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Üdv a körben kérdező. Évek óta gondolkozom öngyilkosságon sose lesz bátorságom megtenni tudom. Csak a gondolattal játszom hogy milyen jó lenne megtenni. De gyáva vagyok. Van egy olyan érzésem hogy még évek múlva is életben leszünk bármennyire is igyekszünk. Ha gondolod beszélgethetünk.
2017. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 szenes43 ***** válasza:
Az öngyilkossághoz nem bátorság kell inkább egy olyan spirál amely annyira beszűkíti a tudatot hogy a spirál végén ott a tett. Szerintem sokkal nagyobb bátorság kell minden problémát és reménytelen élethelyzetet túlélni.
2017. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Vki javasolta itt a Keresztény közösséget. Még az volt a legjobb ötlet, vannak akiknek bejött, ott alapítottak családot. Ugyanonnan indultak mint te.
2017. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A keresztényeknél bűnt és szánalmat jelent, ha valaki az öngyilkosságra, akárcsak gondolni is mer. Megvetik az embereket és nem segítik az érzelmileg nem stabilokat.

Én is ott nőttem fel, keresztény gimibe is jártam.


Most van egy pro és egy kontra vélemény a kereszténységről. Mindkettő átélt, valós és igaz.

2017. dec. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 szenes43 ***** válasza:
100%

A kereszténység azért veti meg az öngyilkosságot mert a Teremtő Isten adott egy lehetőséget hogy X évet élj itt a földön az Ő dicsőségét hirdetve,viszont te keresztülhúzod az öngyilkolászással az Ő akaratát.

Jézus Krisztus megkorbácsolva és felszegezve a keresztre embertelen kínokat élt meg. Először azt mondta:Atyám távolodjon el tőlem e keserű pohár,majd lehajtotta a fejét és azt mondta hogy Atyám legyen a Te akaratod szerint.

2017. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van a keresztény gondolkodásmód és vallás szerint. Világos.

A pont emiatt nincs szükségem az öngyilkossági gondolataim között az egyházra. Mert nem segíteni akar, hanem kárhoztatni.

2017. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
64%

#19 „A pont emiatt nincs szükségem az öngyilkossági gondolataim között az egyházra. Mert nem segíteni akar, hanem kárhoztatni.”

Ne az egyháztól kérj segítséget, hanem Istentől!! Zsoltárok könyvét ajánlom.

2017. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!