Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmerjem mondani a pszichiáter...

Elmerjem mondani a pszichiáternek hogy öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
Holnap megyek hozzá de félek hogy hülyének néz vagy valami

2017. dec. 13. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem fölösleges. Mindenkinek voltak/vannak/lesznek ilyen gondolatai. Ha elmondod neki, felír valami szutyok bogyót amitől még több ilyen gondolatod lesz.
2017. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Mondd el, őszinte legyél, mióta és mennyire sűrűn vannak ilyen gondolataid. Van-e olyan, amikor egy időre kilábalsz belőle, mi ennek az oka és kérdezz rá miután mindent elmondtál mennyire súlyos. A pszichiáternek is lesz ehhez egy-két szava, ez nem úgy működik, hogy azt mondod Dr.úr/nő, nekem öngyilkos gondolataim vannak és ő erre kapásból "na jó akkor szedd ezt".

Te nem vagy hülye és Ő sem fog hülyének nézni. Neked van egy félelmed, amin próbál majd segíteni, de ez nem jelenti azt, hogy rögtön bogyó.

Bár, az információ elég kevés. Jártál hozzá eddig is? Eddig milyen problémával? Szedsz-e már valamire gyógyszert?

2017. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Persze. A pszichiáter többek közt pont ezért van, hogy ilyen dolgokat is elmondj neki.

Ne aggódj, nem fog hülyének nézni, hallott ő már cifrább dolgokat is, ebben biztos lehetsz.

Teljesen őszinte legyél vele, mert csak akkor tud segíteni.

2017. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Ez a dolga basszus. Napi 50 embertől hall hasonlót. Mi az hogy hülyének fog nézni?

Mondd el, különben minek mész?

2017. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen. Pont ezért van!
2017. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Az elsőre ne hallgass!

El KELL mondani a pszichiáternek, hogy öngyilkossági gondolataid vannak. Gondolom, okkal jársz hozzá, ő nem a Facebook, hogy adni kelljen neki a szépet. Elég tárgyilagosan állnak amúgy hozzá, hidd el, ők nem fognak meghökkenni, nem sírják el magukat, és nem szaladnak ki hányni.


Az meg hülyeség, hogy mindenképp felír valami bogyót. Egyáltalán nem biztos, hogy fog. Nekem pl. borderline-ra nem írtak gyógyszert, ezzel szemben terápiára kell járnom, de ott sem kapok bogyókat. Igen, volt, akivel beszélgettem a váróban, és ő már évek óta gyógyszereket kap, de neki valószínűleg más jellegű mentális betegsége lehet.


22/N

2017. dec. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat elmondtam neki,kiderült hogy bipoláris zavarom és emocionális zavarom van,kaptam gyógyszereket és majd mennem kell a vadaskert kórházba további kivizsgálásokra
2017. dec. 14. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
A Vadaskert az jó hely. Rendbe fogsz jönni, fel a fejjel!
2017. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy most?

Mi történt veled három év alatt?

2020. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!