Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha depressziós...

Mit tegyek ha depressziós vagyok? Már több mint egy éve minden nap szenvedek és utálom az életemet. Ha nincs semmi baj akkor is találok valamit amin idegeskedhetek. Szorongásaim vannak és idegenekkel beszélni félek, így igazán ismerkedni sem tudok.

Figyelt kérdés

Utálom a külsőmet, hajam ritka es kopaszodom. Fogaim sárgák(szeretném fehéríteni, de persze félek elmenni és beszélni a fogorvossal) és görbék. A fejem/arcom aszimetrikus(ezen idegeskedem a legtöbbet, szeretnék plasztikai sebészhez is elmenni, csak félek ettől is...)

Lány barátaim nincsenek fiú létemre, nem merek senkire ráírni és nem merek senkihez oda menni. Félek, hogy egyedül maradok ez miatt. Szégyenlem magam minden apróság miatt.Szerintem ez azért van mer ocsmánynak tartom magamat. Gyakran azon gondolkodom, hogy milyen jó lenne csak úgy meghalni és azért imadkozom, hogy legyen vége az életemnek, nem tudom az életet élvezni. (öngyilkosságot nem követnék el)

A plasztikára, fogorvosra és hajbeültetésre pedig nincs pénzem.

21/f



2017. dec. 14. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyira szívesen segítenék, de nem tudok. Pszichológust szoktak javasolni az eféle problémákra, de legtöbbször nem segítenek. Elkérnek 10-15 ezret óránként, és cserébe közhelyekkel dobálóznak.
2017. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kopaszodsz,az férfias. Tesztoszteron. Sok nőnek kifejezetten tetszik. Az arca mindenkinek asszimetrikus, így vagyunk kitalálva. Ha fényképen megpróbálnád a jobb és bal arcfelet kicserélni, tök fura kép jönne ki. Meg nem is aszerint ítélik meg az embert. A fogfehérítést simán meg lehet csinálni, az reális. Még más esztétikai fogászati kezeléseket is, nagy levegőt kell venni, és elmenni.
2017. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet változtatni a külsődön, de nem biztos, hogy ténylegesen ez a probléma. Ha úgy néznél ki, ahogy szeretnél, szerinted sok minden változna? Belül ugyan az az ember maradsz.
2017. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kopaszodás férfias lenne? Nem tudom, én útálom. 21 évesen azért jó lenne ha még lenne hajam.

Az aszimetrikus arc pedig rendben is lenne, illetve nem is szeretnék szimetrikusat. Én "görbe" fejjel születtem, rosszul feküdtem anyukám méhében és az orvosok is mondták, hogy az arcom asszimetrikus(gondolom nagyobb mértékben mint az átlagnak.) Tükörben nem is veszem észre, viszont képeken és videókon (ahol a valós énemet látom, nem pedig a tükörképemet) nagyon feltünő. Az egyik fele az arcomnak olyan mintha "le volna esve". A szemem így nagyobbnak tűnik, illetve a szemem körüli rész nem olyan "husos". Viszont az arcom alja kövérebb mint a masik felén, ha fogom és feltolom a bőrt, húst a szemem alá/mellé akkor viszonylag úgy nézek ki amit eltudnék fogadni.

Már azon is gondolkodtam, hogy fogom és egyszerűen felvarrom magamnak.


Nem tudom, hogy segítene-e.. szerintem igen. Lenne egy barátnőm az sokat segítene, de amíg így nézek ki, addig kizártnak tartom, h valakivel összejöjjek.

2017. dec. 14. 19:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el háziorvoshoz, ő ingyenes beutal pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Hosszas vívódás után én is elmentem, neked is ajánlani tudom.
2017. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bátyám is jár pszichológushoz és nem segít neki. Nem nagyon hiszem, hogy valamiben tudna segíteni, magamat úgysem fogom elfogadni amíg így nézek ki. +nagyon félek ezekről a dolgokról beszélni is, még a szüleimnek sem nagyon tudom elmondani. Persze már említettem nekik, de nem tudják, hogy ennyire komoly a helyzet és, hogy depresszios vagyok miatta.

Plasztikai műtétre elmegyek, csak remélni tudom, hogy majd megtudják oldani a problémámat.

2017. dec. 14. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Külső? Ennyi? Segíthetnél olyanokon akiknek sokkal rosszabb a helyzete. Csodákat művel az ember önérzetével. De igazából teljesen mindegy mit, csak csinálj valamit. Vagy a fogorvost, vagy a fodrászt, vagy egy túrát, vagy egy új munkát, új, célokat. Ne attól akard jól érezni magad hogy panaszkosz. Ez a legnehezebb, de nem szabad restnek, és gyávának leni ha tovább akarsz lépni magadon. Tedd azt amit egyébként sose tennél. az élet valószínűleg elképzeléseddel szemben sokkal súlytalanabbak mint ahogyan azt te érzed. Írj privátban ha kiakarnál zökkenni a komfort zónádból.
2017. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Irány a pszihiáter és hidd el az antideprenszáns segíteni fog,de akarnod kell.Depis voltam én is borzasztóan és segített!!!
2017. dec. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!