Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hivjam fel magamra a...

Hogyan hivjam fel magamra a figyelmet, hogy lássák, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Nem merek szólni a szüleimnek, de tudom, hogy baj van velem. Elkezdtem csökkenteni a napi kalória bevitelt, olyan napi 800-900 ra és most érkeztem arra a pontra, hogy kiszeretnék jönni ebből, de nem tudok. 2 hét alatt 3 kilot fogytam. Érzem, hogy gyenge és fáradt vagyok. Egyben érzem azt hogy fogynom kell, mert nem vagyok szép, de egyben azt hogy nem szabad tovább fogynom, mert elgyengülök. Néha sírhatnékom van ok nélkül. Barátnőim észrevették, de nem hallgattam rájuk. Egy idő után ők is mondták, hogy jó lenne elmennem pszichológushoz, hogy rendbe rakjon, de egyedül nem akarok menni. Otthon nem látják hogy baj van és én nem merem mondai, kinevetnének, azt mondanák, hogy nincs semmi bajom csak beképzelem.Szólni már nem merek. Mit csináljak hogy észrevegyenek, hogy észrevegyék hogy nem vagyok jól és segítségre lenne szükségem?

2017. dec. 14. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel az iskolaorvost vagy a körzeti orvost. Ők a szüleid jelenléte nélkül is tudnak segíteni. Esetleg kérd meg a barátnőd h kísérjen el. Vagy ha van idősebb tesőd/keresztanyád/nagyid akárki aki meghallgat.

Miért gondolod hogy kinevetnének a szüleid? Volt már rá példa?

Ha fogyni akarsz akkor sportolni kell, de enni is. Ha van konditerem a közelben, vagy bolt ahol sportolóknak árulnak étrend kiegészítőket, ott tudnak tanácsot adni.

Hány éves vagy? Városban laksz?

2017. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt rá még példa, csak max olyan ha volt valami betegségem (nemnagy dolog, pl valami virust isszeszedtem) volt akkor addig amig tényleg nem hánytam vagy bármi jele nem lett volna, addig nem hitték el. és amugy 14 éves vagyok és Pesten lakom
2017. dec. 14. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel az iskolapszichológust. Nekem sem veszik komolyan a problémákat, sőt anyukám elég rossz véleménnyel van a mentális betegségekről, így én is egyedül mentem el pszichoterápiára.


A másik ami segíthet, az az egészséges étkezés. Ne a kalóriát csökkentsd, hanem egyél több zöldséges és fehérjedús húst, mint pl. csirke vagy hal.


22/N

2017. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha "jóban" vagy vmelyik tanárral, tanárnővel, szólj neki, vagy az iskolaorvosnak. De az előttem válaszolók jól mondták: egyedül is elmehetsz a körzeti orvoshoz. És ne halogasd a dolgot, mert maradandó betegségeket szedhetsz össze, hullani fog a hajad, töredezett lesz a körmöd, gyenge leszel (agyilag is). Nem tudom hány centi vagy, mennyit sportolsz, de egyél minimum 1500 kcal-t. Minden héten növeld 200zal a bevitt adagot. Hidd el: ezzel csak magadnak ártasz!
2017. dec. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
164 cm és 45 kilo
2017. dec. 15. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Még nem vészes, de tovább ne fogyj, olyan 48-50kg-nak kellene lenned
2017. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!