Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek skizofrén?

Lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés
Az van hogy azt vettem észre magamon hogy több véleményem van egy adott dologról és mindegyik szöges ellentéte egymásnak. Totál olyan mintha több személyiségem lenne. Ha döntenem kell akkor nem tudok mert egyszerre akár 4-5 dolgot is fontolóra veszek és meg kell egyeznem magammal. Sokszor van olyan is hogy magamba beszélek és nem csak úgy itthon halkan egymagamba...nem hangosan az utcán magammal beszélgetek. Egyszerűen bolond vagyok vagy ez valami betegség? :'D

2017. dec. 15. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a többszörös személyiség és a skizofrénia nem ugyan az, de amúgy ezekkel menj el egy pszichológushoz.
2017. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem vélemények, hanem elfogadható érvek, ellenérvek szerintem, ha te skizofrén vagy, akkor mindenki, mert ez történik, amikor gondolkodsz és lepörgetsz egy gondolatmenetet.
2017. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia azt jelenti, hogy nem tudod a valóságot megkülönböztetni a saját fejedben lejátszódó dolgoktól. Azaz a fejedben történő eseményeket valóságnak tekinted, olyanban látsz ellenséget, aki nem is az, olyan emlékeid vannak valakivel, ami meg sem történt, súlyosabb esetben olyan emberekkel találkozol és tartasz kapcsolatot, akik nem is léteznek, csak a fejedben, de ezt nem vagy képes felfogni, és valóságosnak tartod őket.


Ha valakinek több személyisége van, az másik betegség.

2017. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!