Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitilről Mirzaten nevű...

Escitilről Mirzaten nevű gyógyszerre váltottunk. Ti is ezt éreztétek tőle?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel vettem be először s egy óra múlva elalvás közben mintha kisebb áramütés szerű érzésem lett volna, vagy hasonló. Egyébként eléggé álmos vagyok tőle még most is, előre félek mi lesz ha a második tablettát veszem be... A leg kisebb, 15 mg-t alkalmazom pedig... Remélem egy idő után megszűnik ez az álmosító hatás. Vagy nem?

2017. dec. 19. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy meg fog szűnni az álmosító hatás. Nekem DIREKT altatóként írták fel, és még hónapok múlva is kiütött. Ráadásul a pszichés gyógyszerek függőséget okoznak, és letevésükkor elvonási tünetek lépnek fel, amik a kellemetlentől az elviselhetetlenig terjedhetnek. Ha csak nem életmentő jelleggel indokolt a szedése, akkor fontold meg e gyógyszerek elhagyását. Helyettük sport, jóga, relax, kreatív hobbik. Ezeknek még jobban hatnak, de nincs mellékhatásuk.
2017. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ó te szegény ember! Az escitilt mikor elhagytad mennyi időre rá írta fel a doktornő a mirzatent? Egy hét vagy kettő?


Amúgy az egyik legjobb antidepresszánsról (escitil) pont erre váltottál? Ez a mirzaten nagyon álmosít, altat, hízalal és még a depressziót sem oldja annyira mint a többi szer!


Én brintellixet szedek 10mg-set leírom a taasztalataimat. Jól alszok naponta kb 8-9 órát, szorongásom megszűnt, lehangoltságom is nagyjából (tehát nem tudok sírni már amióta szedem) csak az érzéseimet is letompítja egy kicsit nem tudok nagyon örülni sem de hát valamit valamiért! Ja és egyedül hányinger az ami zavar reggelente bevevés után 2-3 óráig.


Amúgy a meditáció tényleg hasznosabb mint ezek az antidepresszánsok Javaslom kipróbálásra.

2017. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja meg gyógyulást kívánok még minnél előbb! :)
2017. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én is csodálkoztam rajta, de nem kellett sem levetnem az Escitilt, sem időt kihagynom az Escitil elhagyása, ill a Mirtazaphine elkezdése között.

Tehát egyik napról a másikra átváltottunk a Mirtazaphine-ra.

Valóban jó gyógyszer az Escitil, de nagyon nagy mértékben lecsökkentette a szexuális érdeklődésemet ami fiatalon eléggé megnehezíti az ember életét és újabb, akár az eredeti problémánál súlyosabb problémákat hozhat elő.

2017. dec. 19. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Bevált neked a Mirtazen végül?
nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!