Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt valaki így?

Volt valaki így?

Figyelt kérdés

Tehát röviden leirom. Arról van szó hogy párommal 2eve vagyunk együtt.. Nem könnyű múltja és gyerekkora van. Az apja alkoholista /volt/.. idén nyáron került be párom a pszichiátriára /öngyilkos kísérlet miatt/ nemtudtam feldolgozni a gyermekkorát meg ilyenek miatt.. Eddig minden oké volt augusztus végén hazajott szedi a gyógyszereket járok vele vissza kontrollra stb. Minden rendben van vele. Viszont..

Az anyja tavaly óta enyhén szólva alkoholista amibe mostmar az apját is belevitte újra.. mostmar ketten isznak napi szinten.. párom általában délután dolgozik szoval Nincs itthon csak este. Pár hét és koltozhetunk is amit nem is bánok..

Tehát a kérdés az lenne hogy párom emiatt hogy mostmar mindket szülő iszik visszaeshet e gyógyszer mellett a depresszióba? /lelki okai voltak a depressziónak az vezette ongyilkossagra/

Nagyon féltem és nem akarom hogy megint valami baja Legyen. Bocsánat ha össze vissza írtam csak ideges vagyok :/

Válaszokat Köszönöm!


2017. dec. 19. 17:15
 1/7 jeverezi ***** válasza:
Nem, a depresszió nem így működik. Az biológiai alapokon van és nem a külső történések befolyása alatt áll. Tehát az agyban alacsonyak a hormonszintek ettől rossz a kedélyállapot ez nem függ össze azzal hogy a szülei alkoholisták
2017. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jeverezi ***** válasza:
Remélem érthetően tudtam fogalmazni :)
2017. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj én nem nagyon értek ehez ezt az orvos mondta hogy amiatt is volt.. Azért gondolom hogy visszaeshet vagy valami emiatt.
2017. dec. 19. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Rossz családi környezet nagyban hozzá tud járulni a depresszióhoz, biztos nem fog jót tenni neki.

De ha azt mondod minden rendben van vele, halad a gyógyulás felé, és csak néhány hétig kell még elviselni, akkor szerintem nem kell nagyon aggódni.

Figyelni rá, beszélni vele róla persze nem árt.

2017. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze figyelek rá meg beszélgetek is vele csak nem nagyon akarja elmondani hogy ez bántja őt. Pedig mondtam neki hogy megbízhat bennem még ezt ő is tudja csak erről nem szeret beszélni és félek hogy ha nem beszéli ki magából akkor ez belülről rossz lesz neki :(

De halistennek tényleg jobban van mint akkor volt..

Köszönöm a válaszod :)

2017. dec. 21. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen szerencsés ember, akivel ennyire törődnek. :)
2017. dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Inkább én érzem magam szerencsésnek hogy ő van nekem 
2017. dec. 28. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!