Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tehetnék. Segitség?

Nem tudom mit tehetnék. Segitség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom hogy gyerekként mit tehetnék (16 vagyok) de számitok némi segitségre.Mamám nemrég halt meg.Mivel anyámnak az anyja volt nagyon meg viselte.És ahogy látom anyumnak a le lassúlt viselkedését,kedvtelenségét és makacsságát nagyon azt gondolom hogy depresziós.Nincsenek jelek arra hogy öngyilkos akarna lenni de nagyon el taszit mindenkit magátol de én vagyok az eggyetlen aki még mindig ott van mellette és próbálom segiteni de minding ellenkezik.Például ha sokáig kint űl a konyhába és hívnám a szobába hogy pihenjen.Nem.Nem akar pihenni.Sokat cigizik és kávézik.És a legrosszabb hogy akármijen picit is szomorú vagy ideges meg növeli a gyógyszereinek a dózisát (pánikbetegségre kapott valamilyen gyógyszert és még valami altatója is van).Nagyon féltem és nem tudom mit tehetnék.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 25. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek normális gyász tünetek, és idővel csökkenni fognak. Mindenben támogasd, segítsd anyukádat, és gyakran mondd el neki, hogy nagyon szereted. Ha akar beszélgetni, akkor MINDIG hallgasd meg, de ha nem, akkor ne erőltesd a dolgot. Ilyenkor szokott segíteni, ha emlékeket idéztek fel az elhunytról, sztorizgattok, még nevetni is lehet. Kérd meg anyukádat, hogy normálisan szedje a gyógyszereit. Ha csak a legkisebb utalást is teszi az öngyilkosságra, akkor el kell kérni/venni a gyógyszereket, és neked adagolni feléje. Gyerekként is van házi orvosod, tőle is nyugodtan kérhetsz tanácsokat, segíteni fog. Biztos van még felnőtt rokon a családban, velük is beszélj erről. Ha nagyon súlyosra fordulna a helyzet, (amit nem hiszek), pl Anyukád az összes gyógyszert beveszi egyszerre, vagy láthatóan zavartnak tűnik, akkor hívni kell a mentőket.
2017. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!