Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A testem a börtönöm. Kezdem...

A testem a börtönöm. Kezdem feladni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok. 4 éve szinte alig hagyom el a házat. Egyedül érzem magam. Képtelen vagyok cselekedni. Próbáltam rendbe hozni az életem, de nem sikerült. Sosem voltam az a társasági ember, vagy az aki bulikba megy, inni a haverokkal stb. Volt egy kisebb baráti köröm, akikkel el-el járkáltam még amikor 15-16 voltam, de ennyi. Aztán történ egy tragédia. Egy nagyon jó barátom öngyilkos lett. Azóta van, hogy elhagytam a barátokat és szinte sosem megyek ki. Természetesen voltam pszichiáternél. Soknál. Nagyon soknál. Megmondták, hogy agorafóbiás vagyok. Írtak fel gyógyszereket, amiktől rosszul voltam, így nem szedtem őket. Végül a következő pszichiáter is ezeket írta fel, végül a következő is stb. De én már alapból szedek Rivotrilt (legkisebb mg-os), szóval nem akartam többet szedni, de azt mondták nincs megoldás. Viszont nem akarok még több gyógyszerre rászokni. E nélkül se vagyok már meg. Viszont lassan nem bírom már a magányt. Rosszul vagyok ha vendéget kell fogadni, rosszul vagyok ha nekem kell mennem valahova. Tömegközlekedési eszköz szóba se jöhet. Ha muszáj menni valahova, csak kocsival. Akkor is több órás stressz már az indulás előtt. Remegek, a sírás kerülget, úgy érzem nem tudom megcsinálni, hányingerem van stb. Szóval se barátaim, se párkapcsolatom. Nem tudom rendbe hozni magam. Sokan próbáltak segíteni. Senki nem tudott, pedig én együttműködő voltam. A sulit otthagytam még 9-be, dolgozni nyilván ezek miatt nem dolgozom. Nem érzem, hogy bármikor is ki tudnék kerülni ebből az állapotból. Sosem hittem volna, hogy egyszer ide írom ezt ki, de…segítség kell. Bármilyen tanácsot elfogadok. Ötletet. Bármit.


Köszönöm.



2017. dec. 26. 01:25
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Pedig ez így ez nem élet! A legfontosabb: ne légy öngyilkos. "Az élő még bízhat a szerencsébem, de a halott csak halott marad".

Nos, ezt a szerencsét csak magad tudod megcsinálni! Senki nem fogja helyeted,DE! Ne várj azonnal csodát,kicsi lépésekben haladja, adj időt magadnak, hogy szembe néz a félelmeiddel. Ha egy sikerült, örülj! Ne azon rágódj, hogy jaj milyen nehéz, nagy feladat a következő vagy az aktuális. Az ejtőernyős is ledermed ha le néz ugrás előtt a mélybe, szóval, fejet fel, bátran előre!

Ha pedig csak ez bîrja lekötni a figyelmes, hagyd abba kisidőre S csinálj valami mást, nekem olyan. Cicás, aranyos állatos videók ellazítanak, vagy olvass valami könyvet ami kiemeli a valóságból, horgolj vagy bármi ami Neked jó és szereted.

Eredményt ne azonnal várj, az Időnek is Idö kell, de ha ma elkezded, holnap már közelebb leszel a célhoz és így tovább!

2017. dec. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Csak te tudod megcsinálni.Kis lépésekben.Először a kapuig,vissza.Picit tovább,vissza.Sok gyakorlás kellet nekem is,amikor hasonlóban voltam,igaz nem ennyire durván,de szédültem boltokban,meg ilyen helyeken,volt hogy otthagytam a teli kosarat.Szépen lassan elmúlt ez a dolog.Én is csak autóval mentem csak 20 évig,de buszra már fel merek szállni városon bevlül,meg plusz 10 km-es körzetben,hosszabb útra nem.Vonat kizárt.Elmegy melletted az élet ha nem kapod össze magad.
2017. dec. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Zene.


A zene hallgatassal leszokhatsz kb mindenrol. :D nekem sikerult :D

Majd fejben torlod az osszes felelmedet es kimesz a fenebe. Cel nelkul beugrasz a melyvizbe, persze ugy hogy visazatalalj. Szoval elindulsz valamerre. Egy ido utan muszaj lesz kommunikalnod, pl boltban osszeutkozol valakivel vagy az ajtoban elengeditek egymast stb. Nyisd ki a szemed es figyelj, nezd meg az emberek mozgasat stilusat es masolj fejben. Aztan el fogsz lazulni es egybol kapcsolatokat tudsz majd teremteni. Hajra, var az elet suruje ;)

2017. dec. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Meg kellene mégis próbálnod a gyógyszereket. Nem tudom, milyet írtak fel, valószínűnek tartom, hogy SSRI-t vagy SNRI-t. Azoktól nem kell félni, nem okoznak függőséget, viszont az első hetekben felléphetnek mellékhatások. Sokan itt rontják el, hogy eldobják a gyógyszert ebben a szakaszban, de nem szabad! Ilyenkor türelemmel kell lenni. Pár hét eltelik, mire tényleg jobban leszel - de mi az a pár hét az örökkévalósághoz képest? Erre kell gondolni. Hidd el, megéri, tapasztalatból írom, igaz nekem más jellegű problémáim voltak.
2017. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magadtól nagyon nehéz lesz meggyógyulni, értem én hogy segítségre van szükséged. Szerintem a pszichiáterek helyett inkább jó lenne egy olyan pszichológus, akiben meg tudsz bízni, jól érti a dolgát és nem akar rögtön lepattintani pszichiáterhez hogy az meg gyógyszerekkel tömjön tele.
2017. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy lehet, furcsa javaslatom. Mivel elég jól írsz, mi lenne, ha írással foglalkoznál otthon. Talán ki is adnák, ha egyelőre máshol nem, lapokban. Próbálkozzál. Hátha kisül belőle valami, a szüleid meg felkereshetnék a lapkiadókat, vagy akár te is, ahogy ide is írtál. Nem kell miatta kimozdulni otthonról, úgy is el tudod juttatni az írásaidat a szerkesztőségekbe. Legalább mással fogsz foglalkozni, nem magaddal meg a betegségeddel. De a gyógyszert mindenképpen szedjed.
2017. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!