Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztalt ilyet most...

Más is tapasztalt ilyet most karácsonykor az ünnepek alatt? Hogyan kezelted?

Figyelt kérdés

December 24.-én elmentem misére. Vártam. Viszont a mise idejétől és azután nagyon nagy ürességet éreztem/érzek. Körülöttem mindenki mosolyog itthon is, hangosak, de nekem nincs az az igazi ünnepi, meghitt hangulatom.


Hiányoznak az utóbbi időben "előrement" rokonok: keresztanyum, kisebb unokatestvérem, aki még gyerek volt.


Hatalmas űrt érzek, és olyan, mintha ezt az ünnep felerősítette volna. Ma is lesz mise, de nem bírok elmenni.


Az elmúlt 3 napban szinte minden nap sírtam kicsit, az megkönnyebbülést adott.


20+ / L



2017. dec. 26. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:

A síráson kívül azzal próbáltam enyhíteni a rossz, mély hangulatomat, hogy lefoglaltam magam: kirámoltam a gardróbomat, és rendet tettem benne.


Elvittem a kutyusunkat sétálni ma délelőtt, ahogy végre a nap kisütött.


Ilyeneket csináltam, hogy lefoglaljam magam, nehogy annyira mélyre zuhanjak, hogy hülyeségre vetemedjek.

2017. dec. 26. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
nagyon rendes vagy, hogy templomba jársz, ritka az ilyen, adjon erőt a hit:)
2017. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Karácsonyi depresszió, sok embernél előfordul ez.

Menj ki sokat a levegőre, nagy séták jót tesznek ilyenkor.

2017. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez depresszió lesz az ünnepek után keress fel egy magánpszichiátert majd ő ír fel megfelelő antidepresszánst és körülbelül január közepére helyre is jössz! :) Gyógyulást kívánok
2017. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógyulást és Boldogabb karácsonyi ünnepet kívánok még! :)
2017. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


Járok magánpszichológushoz. Nagyon jó az együttműködés közöttünk.

Januárra van a következő időpont.


Gondolom, az ünnep felerősítette az utóbbi időszakban elszenvedett veszteségek okozta érzéseket.

2017. dec. 26. 14:10
 7/7 A kérdező kommentje:

#5


Nagyon szépen köszönöm! Neked is kellemes ünnepet!

2017. dec. 26. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!