Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek az élő találkozástól,...

Rettegek az élő találkozástól, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy lánnyal beszélgetni Facebookon. Nagyon furcsa, hogy rengeteg dologban hasonlítunk és emiatt rengeteg személyesebb dolgot is nyugodtan megmerünk beszélni egymással. Itt gondolok a szociális fóbiára, depresszióra, egyedüllétre, önpusztításra, önbizalomhiányra és hasonlókra.


Én őszintén megmondva csak netes barátnak szerettem volna, de kiderült, hogy elég közel lakik és szóba került, hogy találkozhatnánk is. Van egy olyan sejtésem, hogy ő ezt a találkozót már nem igazán a barátkozás címszó alatt akarná megejteni.


Rettegek a dologtól, mert egyszerűen nem tudok élőben beszélgetni/reagálni a dolgokra. Ez nem túlreagálás, ez autisztikus zavar. Ő is mondta, hogy nem nagyon jó a beszélgetésben, de szerinte nem lenne gáz a dolog. Pedig belegondolva egy borzasztóan kínos és fájdalmas találkozás lenne ez.


A probléma az, hogy én ettől függetlenül szeretnék vele találkozni, mert mint említettem nagyon jól megértjük egymást és borzasztóan aranyos. Fogalmam sincs mit tehetnék, hogy legyen bátorságom a dologhoz.


17/F


2017. dec. 27. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

szociális fóbiára, depresszióra, egyedüllétre, önpusztításra, önbizalomhiányra, autisztikus zavar...........


:D :D :D Bírom az ilyen beteges tizenéveseket, még el sem kezdtetek élni de már bebeszéltetek magatoknak mindenféle kínt és zavart és betegséget...

Mi lesz veletek 10 év múlva? Fekszetek majd valami elfekvőben és üres tekintettel várjátok a napi gyógyszeradagot?

2017. dec. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele, minél többször találkoztok majd, annál jobban fog menni a dolog.
2017. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Fogod magad és elmész. Ha akarsz. Az élet ilyen, érettségire meg állásinterjúra is félelmetes elmenni, de ha akarsz bármit is, akkor muszáj.
2017. dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Ne figyelj a rosszindulatú kommentekre.



Elhiszem, hogy ijesztő, de pont az a jó benne (bocsánat, hogy ezt mondom), hogy a lány is hasonlóképp érez. Csak mondok egy példát: mit szólnál ahhoz, ha ez a lány azt írná, hogy imád csacsogni, be nem áll a szája. Rosszabbul éreznéd magad, igaz? Mert tudnád, hogy akkor nehezebben értene meg, de így könnyebb lesz. Egyébként nem az számít, hogy ki mennyit beszél, hanem, hogy mennyire türelmes és elfogadó a másikkal szemben. Nekem nem voltak ennyire durva dolgaim, de egy időben én is rettegtem megszólalni mások előtt, főleg kettesben (nem is mertem mindig az illető szemébe nézni). Ez akkor változott meg, amikor megismertem a mostani páromat (én is neten), 2,5 hónapot beszélgettünk mielőtt találkoztunk. Chaten én is mindig közlékenyebb voltam, ez természetes. Persze, hogy nagyon zavarban voltam, főleg, hogy messziről jött el hozzám. Most ott tartunk, hogy közel 3 éve együtt vagyunk, kivirultam, szeretek beszélgetni, sőt, néha már azt mondja, hogy egy picit maradjak csendben. :D Szóval csak elindulni nehéz, szép fokozatosan történjen minden (itt főleg a kommunikációra gondolok, persze), és meglátod, hogy jól fogod érezni magad mellette. Nehéz, ha a félelmeid irányítanak, de ne hagyd, bánni fogod, ha nem adsz magadnak egy esélyt. Minden jót. :)


Ha gondolod, írhatsz még, szívesen adok tanácsot, meg akkor is írhatsz, ha már találkoztatok, szívesen elolvasnám a tapasztalataidat.

2017. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Előző vagyok: L/19, ez lemaradt bocsi
2017. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelj, mit veszthetsz vele és mit nyerhetsz. Vesztenivalód nincs sok.
2017. dec. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!