Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Idegi alapon...

Mi lehet ez? Idegi alapon van? Mivel kezelhető?

Figyelt kérdés

Anyukam eléggé otthonülős tipus. Mindent apu vagy mi intézünk a tesómmal.


Pár hete azt vettük észre, hogyha anyunak menni kell valahova....előtte állandóan a fürdőszobat jarja...köhög...krákog....betegsége nincs.

Azt mondja h fél hogy útközben kapja el a köhögés....vagy hogy slajmos lesz a torka...így inkább " kitisztítja" előre...

De ezt maskor nem csinálja....csak ha el kell mennie itthonról.


2017. dec. 29. 13:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Múltkor pl ki kellett mennünk a kocsihoz, mert úgy érezte h tele van a torka ( ahogy ő mondja).....majd a kocsiba kiköhögte a cuccot.....nagy nehézségek árán....és mentünk be újra....
2017. dec. 29. 14:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Létezik olyan hogy pszichogén köhögés. Amit ki tud váltani bizonyos élethelyzet. Nekem is szokott lenni kb. 5...8 évente, attól függően hogy kerülök-e abba az élethelyzetbe ami először kiváltotta. Nálam gonosz, hataloméhes emberek tudják kiváltani ha akcióba lépnek, például ha valami nagy nyereség reményében sikkaszt például egy társasházi közös képviselő, akit alig tudok leállítani.

Ha anyukádnak akkor jön elő pszichogén köhögése amikor elmegy hazulról, akkor odakinn érhette valami trauma. Ha elmondja hogy mi, meg lehet vele birkózni hogy ne jöjjön elő többé a köhögés ha ki kell mennie.

De ez a pszichogén köhögés nem jár váladékkal.

2017. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán egy kezdődő pánikbetegség ill. agorafóbia.
2017. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem is nagyon van neki valadék....max hurutos időszak miatt....azért írtam h nehezen...mert sztem nincs is neki mit....max a nyálat köpi.....


Nagyon sajnálom, szeretnék neki segíteni.


De lehet szervi baj, ha tényleg jön fel neki valami???

2017. dec. 29. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
agorafóbia tipikus tünete amit leírtál kedves kérdező!
2017. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!